АНАЛІЗ ІСНУЮЧИХ МЕТОДІВ КІБЕРНЕТИЧНОЇ РОЗВІДКИ ІНФОРМАЦІЙНО-ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНИХ МЕРЕЖ
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2015-24-3-194-201Ключові слова:
національна безпека, кібернетичний простір, кібернетична розвідка, кібернетичний вплив, несанкціонований доступ, дослідження противника, засоби розвідки, інформаційно-телекомунікаційні мережі.Анотація
В статті розглядається проблема нейтралізації загроз національній безпеці у кібернетичному просторі, що обумовлюється стрімким зростанням залежності державних та військових органів управління від використання автоматизованих систем управління, які є цілями здійснення кібернетичного впливу противника у разі ймовірного військово-політичного конфлікту. Розглянуто способи кібернетичного впливу на інформаційно-телекомунікаційні мережі, які включають несанкціонований доступ, що завдає збитків критично важливим інформаційним системам, ресурсам або інформації загального та приватного характеру шляхом порушення конфіденційності, цілісності та працездатності інформаційно-телекомунікаційних мереж, програмного забезпечення та цифрових даних. Стаття описує важливість забезпечення національної безпеки держави у кібернетичному просторі. Обґрунтовано актуальність та необхідність проведення розвідувальних заходів у кібернетичному просторі противника. Визначено етапи, складові та методи кібернетичної розвідки у кібернетичному просторі, а також критичні дані, які необхідно добути у ході проведення розвідувальних заходів для забезпечення командування інформацією про противника. Розглянуто порівняльні характеристики засобів розвідки кібернетичного простору та визначено критерії щодо їх побудови. Визначено основні переваги та недоліки активного та пасивного методу добування розвідувальних даних та запропоновано комплексний підхід використання переваг кожного методу, що дасть можливість підвищити ефективність проведення кібернетичної розвідки у інформаційно- телекомунікаційних мережах.Посилання
Cyber Operations: Air Force Doctrine Document 3-12, Available at : http://www.fas.org
Features of national security in high-tech society. [Osoblivosti zabezpechennya natsionalnoyi bezpeki u visokotehnologichnomu suspilstvi], Available at : http://www.kbuapa.kharkov.ua
Surveying Port Scans and Their Detection Methodologies, Available at : http://www.comjnl.oxfordjournals.org
Network reconnaissance, Available at : https://www.cs.york.ac.uk
Offensive Cyber 2012, Available at : https://cyberwar.nl
Detection and characterization of port scan attacks. Technical report, Available at : https://www.scholar.google.com.ua
Idle port scanning and non-interference analysis of network protocol stacks using model checking, Available at : https://www.usenix.org
Cyber Reconnaissance: An Alarm before Cyber Attack, Available at : http://www.ijcaonline.org
A Roadmap for Cyber security Research, Available at : http://www.dhs.gov
Practical automated detection of stealthy portscans, Available at : http://dl.acm.org
Decree of the President of Ukraine from May 26, 2015 №287 / 2015 On the decision of the National Security and Defense Council of Ukraine on May 6, 2015 "On the Strategy of National Security of Ukraine"
Military Standard 01.004.004 (Edition 1) military policy, security and strategic planning, information security in the military sphere (2014), Kyiv, CDMS Armed Forces of Ukraine.
Larry Constantine (2004) Software development. [Rozrobka programnogo zabezpechennya], StP, Peter, 592 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.