АНАЛІЗ НОРМАТИВНО-ПРАВОВИХ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНО- ТЕХНІЧНИХ АСПЕКТІВ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ БЕЗПЕКИ
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2015-24-3-187-193Ключові слова:
інформаційна безпека, загрози інформаційній безпеці, загрози кібербезпеці та безпеці інформаційних ресурсів, стандарти ISO/IEC, стратегія національної безпеки.Анотація
Враховуючи світові тенденції інформатизації сучасного суспільства, стрімкий розвиток інформаційних технологій та інтенсивне впровадження інформаційно-телекомунікаційних систем в усі сфери життєдіяльності держави і суспільства, постає необхідність в окресленні поняття та змісту інформаційної безпеки і системи її забезпечення. В статі проаналізовано вимоги нормативно-правових актів України та міжнародних стандартів ISO/IEC щодо забезпечення інформаційної безпеки, приведена сутність основних понять та змісту інформаційної безпеки. В рамках стандартів міжнародного та національного рівнів щодо інформаційної безпеки визначаються вимоги до захисту інформації (її властивостей). В англомовних стандартах, це класична модель СІА (конфіденційності – confidentiality, цілісності – integrity, доступності – availability), щодо забезпечення вимог конфіденційності, цілісності та доступності інформації. Окремо виноситься вимога спостереженості. В міжнародних стандартах особлива увага також приділяється системі управління інформаційною безпекою.Посилання
The Constitution of Ukraine (1996). [Konstytutsiya Ukrayiny], http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/254k/96- BP.
The Law of Ukraine (2003) On National Security of Ukraine [Pro osnovy natsional'noyi bezpeky Ukrayiny], The Verkhovna Rada of Ukraine, http://zakon4.rada.gov.ua/laws/ show/964-15.
Decree of the President of Ukraine On the decision of the National Security and Defense Council of Ukraine on May 6, 2015 "On National Security Strategy of Ukraine" (2015) [Pro rishennya Rady natsional'noyi bezpeky i oborony Ukrayiny vid 6 travnya 2015 roku "Pro Stratehiyu natsional'noyi bezpeky Ukrayiny"], NSDC, http: //zakon5.rada.gov.ua/laws/show/287/2015.
The Law of Ukraine On protection of information in telecommunication systems (1994) [Pro zakhyst informatsiyi v informatsiynotelekomunikatsiynykh systemakh], Verkhovna Rada of Ukraine, http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/80/94- VR/ed20,111,231.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.