ПІДХОДИ ЩОДО ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ В СИСТЕМАХ ЕЛЕКТРОННОГО ДОКУМЕНТООБІГУ
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2015-24-3-129-132Ключові слова:
електронний документ, електронний документообіг, система електронного документообігу, захист інформації, шифрування.Анотація
На фоні подій, що на сьогоднішній день відбуваються в Україні та світі, а також в умовах масового поширення засобів електронно-обчислювальної техніки та можливостей несанкціонованих дій над інформацією виникає необхідність більш ретельного захисту державної, промислової, комерційної та фінансової таємниці. Захист інформації в цілому та захист інформації в автоматизованих системах зокрема, стає усе актуальнішою й складнішою задачею, для вирішення якої необхідно залучати все більше кваліфікованого персоналу та організацій, що спеціалізуються на захисті інформації. Для швидкого та якісного управління в установах різного рівня все більше впроваджуються системи електронного документообігу, які не в повній мірі захищені від атак зловмисників, що переслідують корисні цілі в заподіяні шкоди тій чи іншій організації. З метою збереження конфіденційності, цілісності та доступності інформації, що циркулює в системах електронного документообігу використовується на даний час ряд методів (засобів) захисту інформації.Посилання
The Law of Ukraine (2003), On electronic documents and electronic document. [Pro elektronni dokumenty ta elektronnyy dokumentoobih], The Verkhovna Rada of Ukraine, http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/851-15.
Law of Ukraine (2003), On electronic digital signature. [Pro elektronnyy tsyfrovyy pidpys], The Verkhovna Rada of Ukraine, http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/852-15.
The Cabinet of Ministers of Ukraine № 680 (2004), On approval of the testimony of the presence of an electronic document (electronic data) for a certain time. [Pro zatverdzhennya Poryadku zasvidchennya nayavnosti elektronnoho dokumenta (elektronnykh danykh) na pevnyy moment chasu], The Cabinet of Ministers of Ukraine, http: // zakon1. rada. gov.ua/laws/show/680-2004-%D0%BF.
The Cabinet of Ministers of Ukraine № 1451 (2004), On approval of the central certification body. [Pro zatverdzhennya Polozhennya pro tsentral'nyy zasvidchuval'nyy orhan], The Cabinet of Ministers of Ukraine http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1451-2004- %D0%BF.
The Cabinet of Ministers of Ukraine № 1452 (2004), On approval of the use of digital signature public authorities, local governments, enterprises, institutions and organizations of state ownership. [Pro zatverdzhennya Poryadku zastosuvannya elektronnoho tsyfrovoho pidpysu orhanamy derzhavnoyi vlady, orhanamy mistsevoho samovryaduvannya, pidpryyemstvamy, ustanovamy ta orhanizatsiyamy derzhavnoyi formy vlasnosti], http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1452-2004-%D0%BF.
The Cabinet of Ministers of Ukraine № 1453 (2004), On Approval of Standard Order of electronic document circulation in executive authorities. [Pro zatverdzhennya Typovoho poryadku zdiysnennya elektronnoho dokumentoobihu v orhanakh vykonavchoyi vlady], The Cabinet of Ministers of Ukraine, http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/1453-2004-%D0%BF.
The Cabinet of Ministers of Ukraine № 1454 (2004) On adoption of obligatory transfer of documented information. [Pro zatverdzhennya poryadku obov"yazkovoyi peredachi dokumentovanoyi informatsiyi], The Cabinet of Ministers of Ukraine, http://zakon3.rada. gov.ua/laws/show/ 1454-2004- %D0%BF.
Dosmuhamedov B.R. (2009), Analysis of information systems threats Electronic document circulation. [Analyz uhroz ynformatsyy system еlektronnoho dokumentooborota], Provision of computer and vыchyslytelnaya technology, № 6, pp.140-143.
Lukichov V.V. (2014), Steganographic methods and means of information protection based on wavelet transformation. [Metody ta zasoby stehanohrafichnoho zakhystu informatsiyi na osnovi veyvlet-peretvoren], NTB, pp. 19-105.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.