СПОСІБ МОДЕЛЮВАННЯ ПАРАМЕТРІВ БЕЗВІДМОВНОСТІ НА ЕТАПІ ПРОЕКТУВАННЯ ЗРАЗКА ТЕХНІКИ
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2015-24-3-125-128Ключові слова:
безвідмовність техніки, ймовірність безвідмовної роботи, наробіток до відмови (на відмову), час безперервної роботи, закон розподілу часу безвідмовної роботи, математичне моделювання.Анотація
Аналіз заводських та полігонних випробувань техніки свідчить, що існує невідповідність, яка виникає між потрібною безвідмовністю зразків техніки та значно низькою безвідмовністю цих зразків, яка спостерігається при експлуатації. Однією з причин такої розбіжності є недоліки методів математичного моделювання безвідмовності, які існують сьогодні. Сучасні методи не завжди враховують найважливіші фактори, що впливають на стан цих зразків у певних умовах застосування. Для того, щоб зменшити цю розбіжність запропонований спосіб моделювання параметрів безвідмовності на етапі проектування зразка техніки. У дослідженні використані основні положення теорії надійності. Урахування таких факторів як агресивні умови зовнішнього середовища (клімат, рельєф місцевості, сейсмогенні умови, стихійні лиха, для військової техніки – бойовий вплив противника тощо), на думку автора, дозволить більш обґрунтовано моделювати параметри безвідмовності на етапі проектування техніки та досягти їх прийнятних значень. Це й буде напрямком подальших досліджень.Посилання
Kozlov B.A., Ushakov E.A. (1966), Reference book on reliability calculation [Spravochnik po raschety nadeznosti], Moscow, Soviet Radio, 432 p.
Kovtunenko O.P., Zubarev V.V., Lanetzky A.P., Zverev A.A. (2006), Mathematical modeling in tasks of investigation reliability technical systems [Matematicheskoe molelirovanie v zadachax issledovaniy nadezhnosti texnicheskix sistem], Kyiv, National Air Universite publ house, 234 p.
Shirokov A.M. (1972) Radio electronic reliability systems [Nadezhnost’ radioelektronnix sistem], Moscow, Higher School, 272 p.
Zubarev V.V., Kovtunenko A.P., Vasilenko A.V., Shishanov M.A. (2010), Base theory of complex grounds demands to technical indices [Osnovy teoree compleksnogo obosnovaniy trebovaniy k texnicheskim pokazatelym sloznix sistem], Kyiv, National Air University publish house, 356 p.
Kanarchuk V.E., Polynsky S.K. (2003) Reliability machine [Nadeznost mashin], Kyiv, Lubid, 424 p.
GOST USSR 27002-89 (1990) Reliability in technique. Main notions. Terms and determinations/ [Nadeznost v texnike. Osnovnye ponytiy. Terminy i opredeleniy], Moscow, Standart Rublishing House, 37 p.
Strelnikov V.P. (2007), New reliability investigation technology of machine and equipment [Novay texnjljgiy issledovaniy nadezhnosti mashin i apparaturi], Mathematical machine and systems, No. 3,4, pp. 227–238.
Kredentser B.P., Trotzenko V.G. (1983) Reliability and technical providing of radio-electronic means of Radio Technicaj Forces (PVO) [Osnovi nadeznosti i texnicheskogo obespecheniy radioelektronnix sredstv PTV PVO], Kyiv, KVIRTY, 164 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.