КОНЦЕПТУАЛЬНИЙ ПІДХІД ДО ПОБУДОВИ СИСТЕМИ КІБЕРНЕТИЧНОЇ БЕЗПЕКИ СТАЦІОНАРНИХ ІНФОРМАЦІЙНО-ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНИХ ВУЗЛІВ УКРАЇНИ НА ПРИНЦИПАХ МАСШТАБУВАННЯ ТА ДОПОВНЕННЯ
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2015-24-3-47-55Ключові слова:
концептуальний підхід, побудова, системи кібернетичної безпеки, стаціонарний, інформаційно-телекомунікаційний вузол, принцип, масштабування, доповнення.Анотація
Авторами на основі існуючих ідей обґрунтовано концептуальний підхід до побудови системи кібернетичної безпеки стаціонарних інформаційно-телекомунікаційних вузлів України на принципах масштабування та доповнення. Це дає змогу динамічно розширювати функціональні можливості системи кібернетичної безпеки без розробки додаткової конструкторської документації та втрат часу на її узгодження. Обраний блочно-модульний підхід до формування та комплектації вузлів системи кібернетичної безпеки забезпечує швидке налаштування та ремонт обладнання (відновлення працездатності системи та відповідності новим кібернетичним загрозам). Запропоновано адекватний шлях реалізації концепції побудови системи кібернетичної безпеки стаціонарних інформаційно-телекомунікаційних вузлів України.Посилання
Pro rishennia Rady natsionalnoi bezpeky i oborony Ukrainy vid 8 chervnia 2012 roku “Pro novu redaktsiiu Voiennoi doktryny Ukrainy”: Ukaz Prezydenta Ukrainy №390/2012 [Elektronnyi resurs], Rezhym dostupu: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/390/2012.
Pro Doktrynu informatsiinoi bezpeky Ukrainy: Ukaz Prezydenta Ukrainy №514/2009 [Elektronnyi resurs], Rezhym dostupu: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/514/2009.
Borodakiy Yu.V. (2013) Cyber Security as a major factor of national and international security XXI century (Part 1). [Kiberbezopasnost kak osnovnoy faktor natsionalnoy i mezhdunarodnoy bezopasnosti HHI veka (Chast 1)], Dobrodeev A.Yu., Butusov I.V., Voprosyi kiberbezopasnosti, No1(1), pp. 2–9.
Borodakiy Yu.V.,(2014) Cyber Security as a major factor of national and international security XXI century (Part 2).[Kiberbezopasnost kak osnovnoy faktor natsionalnoy i mezhdunarodnoy bezopasnosti HHI veka (Chast 2)], Dobrodeev A.Yu., Butusov I.V., Voprosyi kiberbezopasnosti, No1(2), pp. 5–12.
Mazur I.I. (2001) Project Management: handbook. [Upravlenie proektami: spravochnoe posobie], Shapiro V.D., Moscow, Vyissh.shk, 875 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.