ЧАСТКОВА МЕТОДИКА ПОБУДОВИ СИСТЕМИ ПЕРЕДАЧІ РАДІОЛОКАЦІЙНОЇ ІНФОРМАЦІЇ ЗА КРИТЕРІЄМ МАКСИМУМУ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ СТІЙКОСТІ НА БАЗІ АЛГОРИТМА ПРИМА
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2015-24-3-43-46Ключові слова:
функціональна стійкість, система передачі радіолокаційної інформації, структурна зв’язність.Анотація
Стаття присвячена побудові функціонально-стійкій системі передачі радіолокаційної інформації. Забезпечення функціональній стійкості пропонується здійснювати за рахунок введення надмірності між структурними елементами системи. В статті приймається, що на вузлах комутації можливо реалізувати багатократне резервування елементів, реалізувати захист від засобів ураження противника і тим самим вирішити питанні підвищення надійності, живучості та відмовостійкості. Також в статті розглянуто вплив корегуючого зв’язку на функціональну стійкість системи. Зважаючи на характер ієрархічної побудови існуючої системи передачі радіолокаційної інформації дослідження проводились за допомогою графової моделі, а саме розглядалися питання побудови оптимально-зв’язних структур. Також було показано, що при заданої кількості вершин та ребер, різним ймовірностями існування ребра можуть відповідати різні оптимальні структури графа. Там же було показано, що максимальна кількість покривних дерев не завжди відповідає максимальній імовірності зв’язності. Таким чином на основі представленої удосконаленої методики можна оптимальним чином вводити корегуючи зв’язки, тим самим підвищувати функціональну стійкість структури.Посилання
Gubko M.V. (2006), Mathematical models of optimization of hierarchical structures. [Matematicheskie modeli optimizatsii ierarhicheskih struktur], IPU RAN, 264 p.
Vasilev V.I. Konovalov V.M., Zamanskij L.J. (1985), Columns of codes, device and network of transmission of signals of data. [Grafyi kodov, ustroystva i seti peredachi signalov dannih], Radio i svyaz, №11.
Barabash O.V., Ponomarov Y.V. (2003) Application of discrete optimization for the synthesis of network of transmission structure information [Zastosuvannya diskretnoi optimIzatsii dlya sintezu strukturi merezhI peredachI danih] Zbirnyk naukovkh prats. Zhytomyr: ZhVIRE, № 6. рр. 132–141.
Bogatyirev V.A. (1999), Estimation of probability of complete coherentness of local networks at nepolnodostupnosti of the reserved highways. [Otsenka veroyatnosti polnoy svyaznosti lokalnyih setey pri nepolnodostupnosti rezervirovannyih magistraley], Elektronnoe modelirovanie, №5 рр. 102–112.
Novikov D.A. (2003), Network structures and organizational systems [Setevyie strukturyi i organizatsionnyie sistemy], IPU RAN, 102 p.
Erzin A.I., Kochetov Y.A. (2014), Tasks of routing [Zadachi marshrutizatsii], NGU, Novosibirsk, 95 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.