МЕТОДИ АНАЛІЗУ СИСТЕМНИХ СТРАТЕГІЙ У РАДІОЕЛЕКТРОННОМУ КОНФЛІКТІ НА ОСНОВІ ТЕОРІЇ ІГОР
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2015-24-3-5-8Ключові слова:
розширення спектру сигналу, моделювання конфліктів, теорія ігор.Анотація
В статті викладено методичний підхід до вирішення актуальної задачі обґрунтування складу і структури радіоелектронного захисту радіозасобів, що функціонують в умовах внутрішньо-системних перешкод і дії радіоелектронного подавлення противника. Застосування моделей, що засновані на імовірносно-часовому підході, теорії Марківських ланцюгів, являються предметом окремого дослідження при проектуванні апаратури радіозв’язку та обґрунтуванні оцінки радіоелектронної обстановки. Модель радіоелектронного конфлікту системи зв’язку і радіоелектронного подавлення побудована на математичному апараті теорії ігор, яка порівнюється з вище зазначеною – являється найбільш прийнятною за працевмісністю розрахунку та створення программ для автоматизованих систем оцінки радіоелектронної обстановки.Посилання
Borisov V.I., Zinchuk V.M., Limarev A.E. (2008), Immunity of radio systems to spread spectrum signals by tuning the operating frequency of the pseudorandom. [Pomehozashhishhennost' sistem radiosvjazi s rasshireniem spektra signalov metodom psevdosluchajnoj perestrojki rabochej chastoty], pod red. V. I. Borisova; izd. 2-e, pererab. i dop, Мoscow, RadioSoft, 512 p.
Makarenko S.I., Ivanov M.S., Popov S.A. (2013), Immunity communication systems with pseudo-restructuring operating frequency. Monograph. [Pomehozashhishhennost' sistem svjazi s psevdosluchajnoj perestrojkoj rabochej chastoty. Monografija], SPb, Svoe izdatel'stvo, 166 p.
Gremjachenskij S.S., Nikolaev V.I. (1995), Introduction to game - theoretic analysis of the electronic systems of the conflict with the means of jamming radio and some evaluation of the conflict. [Vvedenie v teoretiko – igrovoj analiz radiojelektronnogo konflikta sistem radiosvjazi so sredstvami radiopodavlenija i nekotorye ocenki rezul'tatov konflikta], Voronezh: Voronezhskij NII svjazi, 48 p.
Ventcel' E.S. (1972), Operations research. [Issledovanie operacij], Мoscow, Sov. radio, 552 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.