ІНФОРМАЦІЙНИЙ ВПЛИВ НА ГРОМАДСЬКУ ДУМКУ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2015-0-2(23)-144-149Ключові слова:
громадська думка, форми, способи і прийоми інформаційного впливу.Анотація
Нині проти України ведеться відкрита воєнна агресія з боку Російської Федерації, при цьому використовуються різноманітні засоби формування громадської думки населення різних регіонів, спрямовані на дестабілізацію суспільно-політичного та економічного становища в державі. За мирних умов наукові дослідження стосовно формування громадської думки в Україні були спрямовані на забезпечення інтересів окремих партій у передвиборчій кампанії. При загостренні інформаційного протиборства виникла потреба переосмислення ролі інформаційного впливу у формуванні громадської думки. Сьогодні, по суті, на території України ведеться інформаційна війна, що обумовлює необхідність дослідження механізму формування громадської думки засобами інформаційного впливу в умовах сепаратизму, тероризму і неприхованої воєнної агресії.
У статті розкрито сутність, зміст, оцінювальну, директивну, спонукальну, консультативну, поведінкову (тиск) функції громадської думки. Показано механізм її формування та впливу на процес прийняття суспільно-політичних рішень. Розглянуто основні форми, способи і прийоми інформаційного впливу на громадську думку суспільства. Охарактеризовано завдання інформаційного впливу противника на громадську думку українського суспільства, проаналізовано механізм формування громадської думки різних верств українського населення за допомогою інформаційного впливу в умовах сучасної внутрішньої й зовнішньої воєнної агресії проти незалежної України.
Посилання
Andreeva M.G. (2001), Social Psychology. [Social'naja psihologija], Moscow, Aspekt Press, 172 p.
Teremko V.I. Sociology: structure, expression and function channels opinion. [Sotsiolohiia: Struktura, kanaly vyslovliuvannia ta funktsii hromadskoi dumky], Electronic resource Access to resources: http://www.readbookz.com/books/138.htm.
Konrad N.I. (1950), Sun Tzu: A treatise on the art of war. [Sun'-czy: Traktat o voennom iskusstve], Мoscow, L., 94 p.
Dziuba M.T., Zharkov Ya.M., Olkhovoi I.O., Onyshchuk M.I. (2005), Outline of Theory and Practice, p. 468.
Threats to Ukraine's national security in the information sector. [Electronic resource], Access to resources: http://mobile.pidruchniki.com/1163101837009/politologiya/zagrozi_natsionalniy_bezpetsi_ukrayini_informatsiyniy_zabezpechennya_informatsiyno-psihologichnoyi_bezpeki.
Parubii A. Russia's war against Ukraine and of the world [Electronic resource], Ukrainian Truth - Access mode to share: www.pravda.com.ua/rus/articles/2014/08/6/7034046.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.