ОСНОВНІ ПІДХОДИ ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕКИ ГЕОІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ ВІЙСЬКОВОГО ПРИЗНАЧЕННЯ
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2015-0-1(22)-187-190Ключові слова:
геоінформаційна система, безпека функціонування, захист інформаціїАнотація
У процесі проектування і створення географічної інформаційної системи військового призначення необхідно визначити основні напрямки вирішення завдання щодо забезпечення безпеки функціонування такої системи. У статті проаналізовано основні положення щодо забезпечення безпеки функціонування геоінформаційної системи і система показників, що застосовуються для її оцінки.
Розглянуто основні напрями забезпечення захисту інформації, що циркулює в процесі функціонування географічної інформаційної системи і відповідні їм програмно-технічні засоби захисту інформації.
Посилання
Tarasov V. M., Chornoknyzhnyi O. A. (2012), The system performance of construction geographic information system of the Armed Forces Ukraine. [Systema pokaznykiv efektyvnosti pobudovy heoinformatsiinoi systemy Zbroinykh Syl Ukrainy], Suchasni informatsiini tekhnolohii u sferi bezpeky ta oborony, vol. 1(13), pp. 94–96.
Afonychkyn A. Y., Panfylov S. Y. (1988), The quality of information support in the management processes, [The quality of information support in the management processes], under. Ed. A. A. Denisova, Saransk, Izd-vo Saranskoho unyversyteta,. 176 p.
Aleksandrov O. V., Dvukhhlavov D. E., Pavlenko M. A. Theoretical Foundations of automated the decision making process in the systems of Air Force (2010), [Teoretychni osnovy avtomatyzatsii protsesiv vyroblennia rishen v systemakh upravlinnia Povitrianykh Syl], Kharkiv, KhUPS, 172 p.
Mosov S. P., Tarasov V. M., Chornoknyzhnyi O. A. (2006), Geographic Information Systems [Heohrafichni informatsiini systemy], Kyiv, NAO Ukrainy, 237 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.