МОЖЛИВІСТЬ ВИНИКНЕННЯ ТА ІСНУВАННЯ КОРУПЦІЙНИХ ЗАГРОЗ У СИСТЕМІ ВИЩОЇ ВІЙСЬКОВОЇ ОСВІТИ
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2015-0-1(22)-157-164Ключові слова:
військова освіта, корупція, військова корупція, корупція у навчальних закладахАнотація
Подано опис явища корупції в системі вищої військової освіти та можливих загроз, з якими вищі військові навчальні заклади, у зв’язку з цим можуть зіткнутися. Для аналізу джерел інформації застосовано метод контент-аналізу. При цьому, за об'єкти контент–аналізу були використані відомості з Інтернет ресурсу, зміст матеріалів газет, публічних виступів експертів, передач телебачення і радіо тощо.
Поданий аналіз являє собою обґрунтоване джерело інформації про можливі прояві корупції в системі військової освіти та може служити додатковим матеріалом для керівників ВВНЗів і урядів з питань військової освіти для визначення цілей, завдань та напрямів подальших досліджень, а також для прийняття відповідних рішень з метою запобігання корупції у системі вищої військової освіти.
Авторами зроблено наголос на необхідність попередження корупції в системі вищої військової освіти, проте проблема боротьби з нею залишена осторонь.
Посилання
The official website of the international organization Transparency International, “Integrity Self–Assessment Process”, available at: http://www.defenceagainstcorruption.org/tools-and-techniques/selfassessment-tool.
The official website of Times Higher Education, available at: http://www.timeshighereducation.co.uk/.
Jacques Hallak. (2007), Corrupt schools, corrupt universities: What can be done? / Jacques Hallak, Muriel Poisson. International Institute for Educational Planning. Available at: http://www.ifap.ru/ library/book179.pdf.
The official website of the international organization Transparency International. “Global Corruption Barometer ”(2010), Berlin, pp. 5–9.
UN official website, United Nations Development Program), Available at: http://hdr.undp.org/en/data.
Sulimova M. “Ukraine: Higher education”. [“Ukraina: Vischa osvIta”]. E–edition LiveJournal, available at: http://jusul.livejournal.com/9472.html.
Golyk Y. (2005) “Corruption as a mechanism of social degradation” [“Korruptsiya kak mehanizm sotsialnoy degradatsii”]. SPB, Legal Center Press, 329 p.
Dr. Katharina L. (2004), Ochse. Preventing Corruption in the Education System: A Practical Guide. Eschborn, Available at: http://toolkit.ineesite.org/toolkit/INEEcms/ uploads/1038/Preventing_Corruption_In_The_Education_System.pdf.
Repilo Y., Tarasov S. (2013), Threats assessment review in higher military education system (higher MES). London, TI (UK), p. 30.
Repilo Y., Tarasov S. (2013), How can corruption threaten military higher education [Chym koruptsiia mozhe zahrozhuvaty vyshchii viiskovii osviti?], Scientific Papers “Visnik NUOU”. Vol. 4(35), pp. 327–339.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.