РОЗРАХУНОК ПОКАЗНИКІВ НАДІЙНОСТІ ПОСЛІДОВНО З’ЄДНАНИХ І РЕЗЕРВОВАНИХ ЕЛЕМЕНТІВ БЕЗ ВІДНОВЛЕННЯ ДЛЯ ДИФУЗІЙНО-НЕМОНОТОННОГО РОЗПОДІЛУ ЇХ ВІДМОВ
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2015-0-1(22)-83-89Ключові слова:
ймовірність безвідмовної роботи, середнє напрацювання на відмову, коефіцієнт масштабу і форми дифузійно-немонотонного закону.Анотація
В роботі здійснено розрахунок ймовірності безвідмовної роботи послідовно з’єднаних і резервованих елементів без відновлення для дифузійно–немонотонного (ДН) розподілу їх відмов. Розрахунки здійснені для виробів електронного типу. Показана залежність функції ДН–розподілу при різних значеннях коефіцієнтів масштабу і форми. Враховуючи, що інтенсивність відмов несе інформацію про щільність і функцію розподілу, наведена залежність інтенсивності відмов від поточного часу для різних значень коефіцієнтів масштабу і форми Розрахунки здійснені для гіпотетичних елементів виробів електронного типу. При t→∞ інтенсивність відмов прагне до деякої постійної величини, що є характерним для ДН-розподілу. Середнє напрацювання на відмову при збільшенні числа послідовно з’єднаних елементів зменшується, а зі збільшенням коефіцієнту масштабу і форми – збільшується При низькій надійності елементів, збільшення числа паралельно з’єднаних елементів не дозволяє суттєво підвищити середнє напрацювання на відмову системи у цілому. Збільшення коефіцієнту масштабу призводить до зростання ймовірності послідовно і паралельно з’єднаних елементів. Збільшення кратності резервування призводить до збільшення середнього напрацювання на відмову для паралельно з’єднаних елементів. Для послідовно з’єднаних елементів збільшення числа елементів призводить до зменшення середнього напрацювання на відмову. Наведено порівняння ймовірності безвідмовної роботи і середнього напрацювання на відмову для вказаних видів з’єднань елементів для експоненціального і дифузійно-немонотонного законів.Посилання
Kozlov B.A. Ushakov I.A. (1975), Handbook of electronics equipment and automation reliability calculation. [Spravochnik po raschyotu nadyozhnosti apparaturyi radioelektroniki i avtomatiki], Moscow, Sovetskoe radio, 472 p.
Gnedenko B.V. Belyaev Y.K., Kovalenko I.A. (1983), Questions of mathematical theory of reliability. [Voprosyi matematicheskoy teorii nadyozhnosti], Moscow, Sovetskoe radio, 376 p.
Ostreykovskiy V.A. (2003), Reliability theory. [Teoriya nadyozhnosti], Moscow, Vyisshaya shkola, 463 p.
Polovko A.M., Gurov S.V. (2006), Fundamentals of reliability theory. Practical work. [Osnovyi teorii nadyozhnosti. Praktikum], Sankt Peterburg, 559 p.
Belyaev Y.K., Bogatyiryov V.A., Bolotin V.V. and others (1985), Reliability of technical systems. Reference book [Nadyozhnost tehnicheskih sistem Spravochnik], Moscow, Radio i svyaz, 609 p.
Shyshmaryov V.Y. (2010), Reliability of technical systems [Nadyozhnost tehnicheskih system], Moscow, 304 p.
DSTU 3942-2000 (GOST 27.506-2000) (2001), Machinery reliability. Testing plans for monitor the average operating time to failure (failures). Part 2. Diffusion distribution [Nadiynist tehniky. Plany viprobuvan dlia kontroliu serednoho narobitku do vidmovy (na vidmovu). Chastyna 2. Difuziinyi rozpodil], 36 p.
Strelnikov V.P., Antipenko K.A. (2004), About the methodical prediction errors of highly reliable resource of electronic equipment [O metodicheskih pogreshnostyah prognozirovaniya resursa vyisokonadyozhnyih izdeliy elektronnoy tehniki], Matematychni mashyny i systemy, Vol. 3, pp.164–167.
DSTU 2862-94. (1996), Machinery reliability. Methods of calculating reliability indices. General requirements. [Nadiynist tehniki. Metodi rozrahunkiv pokaznikiv nadiynostI. Zagalni vimogi], 39 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.