ВИЗНАЧЕННЯ ОБЛАСТІ ДОЦІЛЬНИХ ЗНАЧЕНЬ ДЛЯ ПОКАЗНИКІВ ТОЧНОСТІ ТА РАПТОВОСТІ ВОГНЮ АРТИЛЕРІЇ (УДАРІВ РАКЕТ)
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2015-0-1(22)-79-82Ключові слова:
точність вогню артилерії та пусків ракет, раптовість вогню артилерії та пусків ракет, сідлова точка.Анотація
Аналіз останніх збройних конфліктів в практиці бойового застосування сил і засобів ракетних військ і артилерії виникло протиріччя між необхідністю збільшення часу для забезпечення необхідного рівня точності нанесення вогневого ураження противника та необхідністю зменшення часу на виконання завдань для забезпечення необхідного рівня раптовості.
Основною проблемою в теоретичному плані є відсутність такого науково-методичного апарату, який би дозволив встановлювати доцільні рівні показників точності та раптовості вогню артилерії та ударів ракет (далі точності та раптовості).
В статті запропоновано механізм визначення області доцільних значень для показників точності та раптовості вогню артилерії (ударів ракет), через пошук сідлової точки та визначення допустимих меж часу виконання завдання з вогневого ураження противника. Запропонований механізм дозволить усунути протиріччя з одного боку між необхідністю збільшення часу для забезпечення необхідного рівня точності нанесення вогневого ураження противника та з іншого боку - необхідністю зменшення часу на виконання завдань для забезпечення необхідного рівня раптовості.
Посилання
Maistrenko O.V., V.V. Yakovenko, I.D. Volkov, O.V. Vakhnin ti in. (2013), Defeat of the illegal armed formations by artillery (missile) forces. [Urazhennia nezakonnykh zbroinykh formuvan pidrozdilamy raketnykh viisk i artylerii], ASV, Lviv, 2013, 171 p.
Stuzhuk P.I., Kolobylin S.M. (2002), Special features of reconnaissance and fire damage of rocket troops and artillery in the armed conflict abiding the norms of international humanitarian law. [Osoblyvosti rozvidky ta vohnevoho vrazhennia protyvnyka RViA v zbroinomu konflikti z dotrymanniam norm mizhnarodnoho humanitarnoho prava], Trudy akademii, NAOU, Kiev, 2002, Vol. 38, pp. 133–138.
Rocket troops and artillery development tendencies regarding the experience the basis of experience of armed conflicts: materials of scien.-pract. Seminar, (2011), [Tendentsii rozvytku raketnykh viisk i artylerii na pidstavi dosvidu yikh boiovoho zastosuvannia u voiennykh konfliktakh: materialy naukovo-praktychnoho seminaru], NUOU, Kyiv, 2011, Vol. 1, pp 28–35.
Fire for effect efficiency estimation of rocket troops and artillery (2006), [Otsenka effektivnosti ognevogo porazheniya udarami raket i ognyom artillerii: (Voenno-teoreticheskiy trud)], St. Petersburg, Galeya Print, 2006, 424 p.
Chudakov Y.V. (1990), Basic principles of artillery and rocket troops of land forces fire for effect efficiency estimation [Osnovyi otsenki effektivnosti ognevogo porazheniya protivnika silami i sredstvami RV i A Suhoputnyih voysk], Moscow, MO SSSR, 1990. 64 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.