МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ ЙМОВІРНОСТІ ПЕРЕРИВАННЯ ЗВ’ЯЗКУ В MIMO-СИСТЕМІ З РАЙСОНІВСЬКИМИ ЗАВМИРАННЯМИ І ОБМЕЖЕНИМ ВІДНОШЕННЯМ СИГНАЛ-ШУМ
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2015-0-1(22)-63-67Ключові слова:
просторова кореляція, райсовські завмирання, просторові канали.Анотація
Розроблено математичну модель MIMO-системи для умов райсовських завмирань з урахуванням обмежених значень відношення сигнал-шум SNR в коефіцієнтах передачі для режимів рознесення та мультиплексування, що дозволило більш реально проаналізувати можливість досягнення компромісу між цими двома режимами в МІМО-системі.При цьому виявлено, що просторова кореляція значно знижує досяжний коефіцієнт передачі по рознесенню при обмеженому SNR в порівнянні з високими асимптотичними значеннями SNR.Коефіцієнт передачі при рознесенні та при врахуванні обмеження SNR дозволяє оцінити додаткову необхідну потужність, яка потрібна для зменшення ймовірності помилки при використанні в MIMO-системі адаптації по швидкості передачі даних. Наявність LOS-компонентів при райсовських завмираннях робить коефіцієнт передачі при рознесенні більшим у випадку асимптотично високих значень SNR. У випадку наближення коефіцієнту передачі при мультиплексуванні до нуля, приведений обмежений коефіцієнт передачі при рознесенні в залежності від SNR залишається одним і тим же для різних MIMO-систем і зовнішнього середовища поширення.Посилання
Ilchenko M.Yu., Kravchuk S.O. (2009) Telecommunication Systems of broadband radio access. [Telekomunikatsiini systemy shyrokosmuhovoho radiodostupu], Naukova dumka, Kyiv, 312 p.
Zheng L., Tse D.n.c. (2003) Diversity of and multiplexing: An of fundamental tradeoff in multiple antenna channels. IEEE Trans. Inf. Theory, Vol. 49, No. 5, pp. 1073–1096.
Kravchuk S.O., Minochkin D.A. (2009) Models of the ergodic bandwidth and error probability of multi–antenna radio systems with space–time coding in channel with fading. [Modeli erhodychnoi propusknoi zdatnosti i imovirnosti pomylky bahatoantennoi radiosystemy z prostorovo–chasovym koduvanniam v kanali iz zavmyranniamy], Zbirnyk naukovykh prats Viiskovoho instytutu Kyivskoho natsionalnoho universytetu imeni Tarasa Shevchenka, No. 20, pp. 63–71.
Kravchuk S.O. (2014) Mathematical model of the probability of communication interruption in cellular broadband radio access system with raysonovskim fading. [Matematychna model imovirnosti pereryvannia zviazku v stilnykovii systemi shyrokosmuhovoho radiodostupu z raisonivskymy zavmyranniamy], Problemy telekomunikatsii: Materialy 8–yi mizhnarodnoi naukovo–tekhnichnoi konferentsii, Kyiv, 22–25 kvitnia 2014 r., pp. 122–124.
Paulraj A., Nabar R., Gore D. (2003) Introduction to Space–Time Wireless Communications, Cambridge Univ. Press, Cambridge, U.K., 438 р.
Telatar E. (1999) Capacity of multi–antenna Gaussian channels, European Trans. Telecomm. (ETT), Vol. 10, No. 6, pp. 585–596.
Gill P. E., Murray W., Wright M. H. (1981) Practical Optimization, Academic, London, U.K., 570 р.
TGnChannelModels, IEEE 802.11 WirelessLANs // standard contribution 802.11–03/940r4. 2004–05–10. // http://www.mathworks.com/help/comm/ examples/ieee-802-11n-channel-models.html.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.