ПЕРСПЕКТИВИ ПОБУДОВИ МЕРЕЖ РАДІОЗВ'ЯЗКУ НА ОСНОВІ ПРОГРАМНО-ВИЗНАЧАЄМИХ РАДІОЗАСОБІВ В ІНТЕРЕСАХ СПЕЦІАЛЬНИХ СПОЖИВАЧІВ
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2015-0-1(22)-29-33Ключові слова:
радіомережа, програмно-визначаємий радіо засіб, SDR радіостанція, сигнально-кодові конструкції, розширення спектру.Анотація
Запропоновано методи побудови програмно-визначаємих систем радіозв'язку на основі сигнально-кодових конструкцій та розширення спектру, що дозволяють збільшити надійність радіозв'язку. Визначено переваги застосування розширення спектру корельованими стрибками по частоті порівняно з відомими методами. Наведено опис структури мережі радіозв'язку на основі програмно-визначаємих радіостанцій, які забезпечують поліпшення ймовірнісно-часових характеристик системи радіозв'язку при передачі інформації у порівнянні з існуючими неавтоматизованими радіомережами.Посилання
Feer K. (2000), Wireless digital communications. Modulation and spreading. [Besprovodnaya tsifrovaya svyaz. Metodyi modulyatsii i rasshireniya spectra]. M Radio i svyaz, g., 520 p.
Banket V.L. (2009), Signal–code construction in telecommunication systems, [Signalno–kodovyie konstruktsii v telekommunikatsionnyih sistemah], Odessa, Feniks, 180 p., ISBN 978–966–438–224–0.
Korolev A., Signal–code construction in communication systems, [Signalno–kodovyie konstruktsii v sistemah svyazi], Minsk, BUGIR, p. 63.
Shebakpolskiy M.F., Tsarev A.B., Krahmaleva M.M., Volkova E.V., Rodionov A.Yu. (2009), Optimization of signal–code constructions for coherent radio channels with deep Rayleigh fading. [Optimizatsiya signalno–kodovyih konstruktsiy dlya svyaznyih radiokanalov s glubokimi releevskimi zamirannyami], Zhurnal radioelektroniki vol.9.
Standart MIL–STD–188–141B, prilozhenie C. 3–e pokolenie protokolov peredachi dannyih v KV–diapazone. Rezhim dostupa http://avtokanal.com/_fr/1/ 188–141b–appc.doc.
AFRL–IF–RS–TR–2001–159 Final Technical Report August 2001, Сorrelated hopping enhanced spread spectrum (chess) study, https://www.google.ru/url?sa= t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CB4QFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.dtic.mil%2Fcgibin%2FGetTRDoc%3FAD%3DADA394991&ei=9WLaVMiGKIe_ywOf_YH4Bw&usg=AFQjCNE2S4RNjDZyOX4b8qfkLqlyiGjHGA.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.