ОПТИМІЗАЦІЯ ДІАГРАМИ СПРЯМОВАНОСТІ АНТЕННОЇ РЕШІТКИ РЛС МЕТРОВОГО ДІАПАЗОНУ ХВИЛЬ НА ОСНОВІ ВДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДИКИ РЕГУЛЮВАННЯ АМПЛІТУД ЗБУДЖЕННЯ ОКРЕМИХ ЇЇ ЕЛЕМЕНТІВ
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2015-0-1(22)-34-39Ключові слова:
антена, антенна решітка, характеристики спрямованості антениАнотація
У статті запропоновано вдосконалення відомої методики аналізу діаграми спрямованості антенної решітки на основі рішення системи інтегрально-диференційних рівнянь відносно струмів збудження елементів решітки. Особливістю запропонованої методики є можливість урахування закону регулювання амплітуд струмів збудження окремих елементів. Доцільність методики показана на прикладі аналізу діаграми спрямованості решітки, елементами якої є антени типу хвильовий канал з активним напівхвильовим вібратором, директором та рефлектором. Методика дозволяє значно спростити алгоритм та скоротити час розрахунку діаграми спрямованості решітки при заданих (відомих) значеннях модуля відношення струмів між активним вібратором, рефлектором та директором. Проведено моделювання формування діаграми спрямованості антенної решітки, розрахованої за запропонованою методикою. Показана можливість зменшення рівня бокових пелюсток решітки при збереженні коефіцієнта підсилення у допустимих границях, шляхом регулювання амплітуди струмів крайніх вібраторів антенної решітки при синфазному рівноамплітудному збудженні активних директорів та за умови регулювання амплітуди струму збудження крайніх активних вібраторів антенної решітки.Посилання
Ayzenberg G.Z (1962), Shortwave antenna [Korotkovolnovie anteni], Communication and Radio. p. 814
Technical description. [Technicheskoe opisanie], RLS P-18. TOE. 100. 00. 000 TO.
Zhuk M.S, Molochkov Y.B.(1966) Design of antenna-feeder devices. [Proektirovanie antenno-fidernyih ustroystv], “Energiya” 648 p.
Beneson L.S. (1966), Antenna array. Methods of calculation and design [Antennyie reshetki. Metodyi rascheta i proektirovaniya], “Sov. Radio”, 367 p.
Gostyuhin V.L. Active phasing antenna arrays.[Aktivnie fazirovannie antennae reshotki] Radiotehnika. 2011, 304 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.