МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ ПРОЦЕСУ ТЕХНІЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ ТА РЕМОНТУ ОБ'ЄКТІВ СУДНОВИХ КОМПЛЕКСІВ
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2015-0-1(22)-24-28Ключові слова:
суднове обладнання, технічне обслуговування, ремонтАнотація
У статті наведені способи визначення середнього часу відновлення об'єкту суднового обладнання в експлуатуючої організації, а також особливості розроблення математичної моделі процесу технічного обслуговування та ремонту об'єктів суднових комплексів судна, що дозволяє отримати кінцеві аналітичні вирази для розрахунків відповідних показників ефективності процесу.
На підставі формалізації розроблена математична модель процесу технічного обслуговування і ремонту об'єктів суднових комплексів, що дозволяє отримати кінцеві аналітичні вирази для розрахунків показників ефективності процесу, що досліджується. Модель дозволяє оцінити вплив системи відновлення суднових комплексів, як сукупності засобів контролю, діагностичних і ремонтних засобів, комплектів запасних елементів, виконавців, що взаємодіють з об’єктом експлуатації за встановленими правилами, на ефективність процесу технічного обслуговування і ремонту.
Посилання
Egorov G.V. (2007), Design of boats restricted navigation area on the basis of the theory of risk. [Proektyrovanye sudov ohranychennыkh raionov plavanyia na osnovanyy teoryy ryska], SPb. Sudostroenye, 384 p.
The technical and Economic characteristics Sea Commercial fleet of ships (1992), [Tekhnyko-эkonomycheskye kharakterystyky sudov morskoho flota], RD 31.03.01-90., Moscow, I/O “Mortehynformreklama”, 232 p.
Barlow R.E. (1998), Engineering reliability ASA SIAM, Philadelphia, USA,. 196 p.
Smith A.M. (2004), RCM: gateway to world class maintenance / Anthony M. Smith., Glenn R. Hincheliffe - Elsevier Inc., Burlington, USA,. 340 p.
Reliability engineering. Experimental evaluation and control of reliability(1995). [Nadiinist tekhniky. Eksperymentalne otsiniuvannia ta kontrol nadiinosti. Osnovni polozhennia], Key provisions: ISO 2864: 94. [Effective as of 01.01.1996],Kyiv, State Standard of Ukraine, 30 p.
Barzilovich E.Y. (1982), Models maintenance of complex systems. [Modely tekhnycheskoho obsluzhyvanyia slozhnukh system], Moscow, Higher School, 231 p.
Bohom'ya V.I., Davydov V.S., Doronin V.V., Pashkov D.P., Tikhonov I.V., Navigation support vessel traffic management (manual) (2012), [Navihatsiine zabezpechennia upravlinnia rukhom sudden], Vyd.1, Kyiv, DVVPU “Compass”, 336 p.
Kashtanov V.A. (1981), Optimal maintenance tasks, [Optymalnue zadachy tekhnycheskoho obsluzhyvanyia], Red VA, Moscow, Knowledge, 122 p.
Lavrynenko V.F., Stadnyk A.I., Tarohtey V.P. (2014), The choice of method for controlling multi-criteria optimization of water transport equipment. [Vubor metoda mnohokryteryalnoi optymyzatsyy dlia upravlenyia vodnum transportnum sredstvom], Water Transport, Vol. 3 (21), pp.11–14.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.