ТЕОРІЯ ТА ПРОЕКТУВАННЯ СИСТЕМ БЕЗПЕКИ
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2015-0-1(22)-112-117Ключові слова:
системи безпеки, модель загроз, моделі безпекиАнотація
У статті представлені основні поняття та визначення безпеки систем. Були обговорені модель загроз для безпеки систем і загальна модель безпечної системи (тобто захищеної від зовнішніх та внутрішніх загроз). Була визначена проблема управління безпекою систем, враховуючи особливості управління ризиком. У статті наведено поточні проблеми наукових досліджень у сфері захисту та безпеки, які розглядаються як область системних досліджень (системний аналіз, проектування систем).
Увага приділяється явищу зростання загроз безпеці (індивідуальні, локальні, глобальні), а також зростання популярності навчання у галузі національної безпеки та пов‟язаних із нею галузях (наприклад, внутрішньої безпеки, безпеки здоров'я). На фоні цих явищ був представлений авторський оригінальний проект міждисциплінарних досліджень щодо проектування систем безпеки як галузь досліджень, які проводяться у гуманітарному та технічному університеті. Була представлена загальна модель загроз, безпеки та управління безпекою систем. Модель управління безпекою розглядається в аспекті дуплексного контролю за розподілом засобів і заходів безпеки.
Посилання
Findeisen W. (1985) Analiza systemowa, podstawy i metodologia. WNT, Warszawa.
Jaźwiński J., Ważyńska – Fiok K. (1993) Bezpieczeństwo systemów. PWN, Warszawa.
Konieczny J., Zarządzanie w sytuacjach kryzysowych, wypadkach i katastrofach. Poznań, 2001
Murzewski J., Niezawodność konstrukcji inżynierskich. Arkady 1989
Sienkiewicz P. (1990) Conditions of Conflict and Security in Systems. ISA, Washington.
Sienkiewicz P. (1995) Analiza systemowa. Bellona, Warszawa.
Sienkiewicz P., Teoria bezpieczeństwa systemów. AON 2005
Sienkiewicz P., Optymalizacja w zarządzaniu bezpieczeństwem systemów. AGH Kraków 2007.
Sienkiewicz P., Świeboda H., Modele bezpieczeństwa we współczesnych badaniach systemowych. ZN AON Nr 3(76) Warszawa 2009 .
Szymanek A. (2006) Bezpieczeństwo i ryzyko w technice. Politechnika Radomska, Radom.
Tarczyński W., Mojsiewicz M., Zarządzanie ryzykiem. PWE, Warszawa 2001
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.