ЩОДО ПРОБЛЕМИ ЗАПОБІГАННЯ ВНУТРІШНЬОГО КОНФЛІКТУ В УМОВАХ РЕАЛЬНОЇ ЗАГРОЗИ ЙОГО ВИНИКНЕННЯ
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2014-0-1(19)-126-129Ключові слова:
конфлікт, запобігання, загроза.Анотація
Змістом статті є спроба поглибити наше розуміння питання про те, які дії є доцільними для Збройних Сил в умовах передконфліктної і конфліктної внутрішньодержавної обстановки. Йдеться про доцільність тих дій, які забезпечать безумовне виконання Збройними Силами, як інструменту державної політики, своїх завдань згідно з Конституцією й іншими законами держави. Хід подій в лютому-березні 2014 року показує, що боротьба за контроль над силовими структурами (на початку конфлікту – над структурами правопорядку, а далі – й над Збройними Силами) планується і ведеться, а з плином часу, може загострюватися. Тож з усією очевидністю постає як життєво важливе завдання захисту і удосконалення механізмів підтримки бойової готовності силових структур в громадянському конфлікті, в тому числі й захисту самих захисників Закону – командування, особового складу частин і підрозділів силових структур.
Вимальовуються два сценарії такого, який може бути спланований і втілений в життя, впливу протесних сил на Збройні Сили. Перший сценарій полягає в “розкладенні” бойового духу особового складу частин і підрозділів Збройних Сил, перетягування Збройних Сил на свій бік і подальше використання їх же для успішного завершення внутрішнього заколоту з досягненням мети внутрішніх дій без втручання збройних угруповань із-за кордону. Другий сценарій спирається на таке, що заздалегідь планується, розширення конфлікту за рахунок етнотериторіальної суперечки з наступним вторгненням збройного угруповання із-за кордону. Задля успіху зазначеної акції також попередньо проводяться заходи зниження бойового духу особового складу частин і підрозділів Збройних Сил.
Отже виникає необхідність розширення змісту категорії запобігання. Досі, вкладаючи в це поняття смисл “завчасне відвертання або усунення воєнних конфліктів”, ми мали на увазі, що його причиною є виникнення зовнішньої загрози, причому воєнного характеру, яка зачіпає один чи декілька національних інтересів стосовно держави. Поглиблений аналіз подій, які в період “майдану” відбулися в Україні, через призму західних технологій дій заради повалення законних урядів держав (в тому числі і тих, що зкомпроментували себе), змушує нас розповсюдити проведення заходів запобігання також і на випадки внутрішніх загроз стосовно Збройних Сил держави, які генеруються як насильницьким, так і ненасильницьким конфліктом, ще до введення надзвичайного стану і супроводжують весь хід конфлікту.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.