АНАЛІЗ МЕТОДІВ ЦИФРОВОЇ СТЕГАНОГРАФІЇ ЗОБРАЖЕНЬ
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2014-0-3(21)-78-81Ключові слова:
методи стеганографічного захисту інформації, робастність та таємністьАнотація
В сучасному світі постійно відбувається прогрес в галузі комп’ютерних систем та мереж. Існуючі методи цифрової стеганографії зображень не враховують певною мірою таємність та робастність на етапі приховування, що не забезпечує реагування на активні атаки противника.
В статті наведені та проаналізовані методи стеганографічного захисту цифрових зображень, що дозволяє зауважити, якщо поєднати метод вбудовування в область коефіцієнтів дискретного косинусного перетворення F5 з методами шаблонного вбудовування, дане поєднання дозволить підвищити показники таємності та робастності.
Посилання
Horoshko V.A., Chekatkov A.A. (2003), Methods and means of information protection. [Metodyi i sredstva zaschityi informatsii], Yunior, Kiev, 504 p.
Konahovich G.F., Puzyirenko A.Y. (2006) Computer steganography. Theory and practice. [Kompyuternaya steganografiya. Teoriya i praktika], MK-Press, Kiev, 288 p.
Khoroshko V.O., Azarov V.O., Shelest M.Y. (2003) Basics of komp'yuternoї steganografії. [Osnovy kompiuternoi stehanohrafii], VDTU, Vinnytsia, 142 p.
Zadiraka V.K., Koshkina N.V., Oleksiuk O.S. (2004), Stability analysis of steganographic systems in passive attack. [Analiz stiikosti stehanohrafichnykh system v modeli pasyvnoho protyvnyka], YY, pp.801–805.
Agranovskiy A.V., Devyanin P.N. (2003), Fundamentals of Computer steganography. [Osnovyi kompyuternoy steganografii], Radio I svyaz, Moscow, 151 p.
Gribunin V.G. Theory and Practice of wavelet transformation. [Teoriya i praktika veyvlet-preobrazovaniya]. Available at : http://autex.spb.ru/ wavelet/books/wtp.htm.
Babich I.V. PalamarchukS.A., PalamarchukN.A., OvsyannikovV.V. (2012), Review steganographic methods of converting information into images. [Ohliad stehanohrafichnykh metodiv peretvorennia informatsii v zobrazhenniakh], NAU, Kiev pp. 29-36.
Mokin B.I., Yuhimchuk S.V. (1999), Mathematical models of bust stability and sensitivity of nonlinear systems: the monogram. [Matematichni modeli robastnoyi stiykosti ta chutlivosti neliniynih sistem: monogr], UNIVERSUM, Vinnitsya, 122 p.
Klark D., Keyn D. (1987), Coding with yspravlenyem oshybok systems Digital Communications. [Kodirovanie s ispravleniem oshibok v sistemah tsifrovoy svyazi], Moscow, 392 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.