ОПТИМІЗАЦІЯ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ПРОЦЕСУ ВАКУУМНОГО ГАЗОТЕРМОЦИКЛІЧНОГО ІОННО-ПЛАЗМОВОГО АЗОТУВАННЯ ЗАМКОВИХ РІЗЬБОВИХ З’ЄДНАНЬ БУРИЛЬНОЇ КОЛОНИ
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2014-0-3(21)-59-63Ключові слова:
вакуумні технології, іонно-плазмове азотування, критерії, фактори, математичні моделі, оптимізаціяАнотація
Перспективним технологічним процесом зміцнення замкових різьбових з’єднань бурильної колони є вакуумне газотермоциклічне іонно-плазмове азотування. Однак формування зміцнених поверхневих шарів вказаним технологічним процесом, не дивлячись на набутий досвід, має ряд невирішених питань, зокрема, такого, як недостатній рівень науково-методичної бази розробки зміцнених поверхневих шарів в умовах одночасної дії статичних та динамічних навантажень, агресивного оточуючого середовища, відсутність принципу керування технологічним процесом за критеріями зносостійкості втомної міцності та корозійної стійкості, який базується на оптимізації технологічного процесу. В наведеній статті досліджено вплив параметрів вакуумного газотермоциклічного іонно-плазмового азотування на зносо- і корозійну стійкість, межу витривалості сталі 40 ХН. За результатами досліджень отримано математичні моделі залежності інтенсивності зношування, межі витривалості і питомого збільшення маси від технологічних та експлуатаційних факторів. За допомогою математичних моделей проведено оптимізацію технологічного процесу вакуумного газотермоциклічного іонно-плазмового азотування.Посилання
Mirnenko V.I., Chernov B.O., Radko O.V., Tkach M.Y. (2013) Increasing the durability of a drill string by diffusion saturation method in vacuum gasthermalcyclic ion nitriding in a pulsed mode. [Pidvyshchennia dovhovichnosti elementiv burylnoi kolony metodom dyfuziinoho nasychennia pry vakuumnomu hazotermotsyklichnomu ionnomu azotuvanni v impulsnomu rezhymi], Sbornik nauchnyih trudov Institutu sverhtverdyih materialov im. V.N. Bakulya NAN Ukrainyi,– No. 16, pp. 136 – 142.
Radchenko S.G. (1998) Mathematical modeling of technological processes in mechanical engineering. [Matematicheskoe modelirovanie tehnologicheskih protsessov v mashinostroenii], ZAO “Ukrspetsmontazhproekt”, Kiev, 274 p.
Lapach S.N., Pasechik M.F., Chybenko A.V. (1999), Statistical methods in pharmacology and marketing of pharmaceutical market. [Statisticheskie metodyi v farmakologii i marketinge farmatsevticheskogo ryinka], ZAT “Ukrspetsmontazhproekt”, Kiev, 312 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.