МОДЕЛЮВАННЯ ХАРАКТЕРИСТИК АНТЕННОЇ СИСТЕМИ РАДІОЛОКАЦІЙНОЇ СТАНЦІЇ П-18
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2014-0-2(20)-28-32Ключові слова:
антена, антенна система, моделювання антенної системи.Анотація
В статті запропоновано варіант рішення наукової задачі моделювання діаграми спрямованості масової радіолокаційної станції метрового діапазону хвиль з використанням бета-версії спеціалізованого програмного продукту MMANA-GAL. Всі попередні модернізації радіолокаційної станції типу П-18 не були пов’язані з модернізацією однією з основних систем радіолокаційної станції, її антенної системи, яка залишилася незмінною і у її наступників, радіолокаційна станція П-18МА, П-18МУ, П-18 “Малахіт”. Для подальшої модернізації цієї радіолокаційної станції або створення нової радіолокаційної станції метрового діапазону необхідно провести моделювання її антенної системи, основним елементом якої є антена типу “хвильовий канал”.
Для вирішення цього завдання антена система радіолокаційної станції представлена трьома різними моделями, які враховують особливості активного вібратора. В ході дослідження проведено порівняння запропонованих моделей та оцінена їх адекватність результатам експериментальних вимірювань. В результаті отримано характеристики антенної системи що можуть бути використані для подальшої модернізації радіолокаційної станції П-18.
Посилання
Radar signals analysis and processing using Mathlab. Bassem R. Mahafza. CRC Press. New York. p. 479 2009.
Radar signals analysis and design using Matlab. Bassem R. Mahafza. CRC Press. New York. p. 532 2000.
Instruction Manual – J. Perkins Distribution, availabel at: www.jperkinsdistribution.co.uk/downloads/3353000a.pdf
Frequency radar P-18 (technical description, part 1), Jg. 1.231.001 (1974), [RLS P-18 (tehnicheskoe opisanie, chast 1), Jg. 1.231.001], Gorkiy, 257 p.
P-18 “Spoon Rest D” availabel at: http://www.radartutorial.eu/19.kartei/karte909.en.html
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.