Удосконалений метод обґрунтування вибору засобів вимірювальної техніки для поточного ремонту радіоелектронних засобів
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2024-51-3-133-145Ключові слова:
радіоелектронні засоби, засоби вимірювальної техніки, ремонт, показники ремонтопридатностіАнотація
Метою статті є удосконалення методу обґрунтування вибору засобу вимірювальної техніки для поточного ремонту радіоелектронних засобів із використанням електронної обчислювальної техніки. Під час написання статті застосовано методи теорії ймовірностей, технічної діагностики і метрології. Зазначений методологічний підхід дав змогу провести дослідження нових підходів до метрологічного забезпечення поточного ремонту радіоелектронних засобів. У статті удосконалено метод обґрунтування вибору засобу вимірювальної техніки з мінімально припустимими значеннями метрологічних характеристик при забезпеченні показників ремонтопридатності радіоелектронних засобів під час їх поточного ремонту. Сутність удосконалення методу зводиться до максимальної алгоритмізації рішення завдання за допомогою електронної обчислювальної техніки. У статті наведено блок-схеми реалізації методу і показано їх використання на зразку радіоелектронного засобу. Отримані результати відрізняються від відомих формалізацією виконання операцій за допомогою електронної обчислювальної техніки, можливістю порівняння варіантів комплекту різноманітних засобів вимірювальної техніки для вибору найкращого. Автори пропонують формалізацію рішення завдання обґрунтованого вибору засобу вимірювальної техніки з мінімально необхідними метрологічними характеристиками для використання в базі знань перспективних автоматизованих систем метрологічного забезпечення ремонту радіоелектронних засобів із застосуванням сучасних інформаційних технологій. Це дасть змогу повністю автоматизувати процес вибору засобу вимірювальної техніки із переліку можливих і виключити суб’єктивний фактор.
Посилання
Рижов Є. В., Яковлєв М. Ю. Підхід до вибору засобів вимірювальної техніки військового призначення для метрологічного обслуговування військової техніки зв’язку. Військово-технічний збірник НАСВ. 2014. № 1 (10). С. 119–127.
Рижов Є. В. Яковлєв М. Ю., Ходич О. В., Аркушенко П. Л. Аналіз методик метрологічної експертизи складних технічних систем. Український метрологічний журнал. 2015. № 2. С. 12–16.
Кононов В. Б., Водолажко О. В., Коваль О. В. та інші. Основи експлуатації засобів вимірювальної техніки військового призначення в умовах проведення АТО. Харків : ХНУПС, 2017. 288 с.
Яковлев Є. В., Рижов Є.В., Сакович Л. М., Аркушенко П.Л. Удосконалення методу завдання вимог до мінімального припустимо значення імовірності правильної оцінки результату виконання перевірки під час діагностування. Наука і техніка Повітряних Сил ЗС України. 2017. № 4 (29). С. 137–140.
Рижов Є.В., Сакович Л. М. Метод обґрунтування мінімально припустимо значення імовірності оцінки результату перевірки параметрів. Вісник НТУУ КПІ серія «Приладобудування». 2017. Вип. 54 (2). С. 96–104.
Сакович Л. М., Романенко В.П., Гіренко І. М. та інші. Технічна експлуатація засобів та систем зв’язку. ІСЗЗІ КПІ. Київ : КПІ, 2021. 176 с.
Sakovich L., Gnatiuk S., Semekha S., Volosheniuk D., Popov I. Formalizing the Development of Diagnostic Support for Radio-Electronic Equipment. Cybernetics and Systems Analysis. 2024. Vol. 60. № 2. P. 305-319. DOI: 10.1007/s10559-024-00671-w.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.