Вимоги до системи боротьби з безпілотними літальними апаратами
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2023-47-2-133-138Ключові слова:
безпілотні літальні апарати, система боротьби, управлінняАнотація
У статті окреслено низку питань, що актуалізують наявні проблеми у вимогах до системи боротьби з безпілотними літальними апаратами противника. Метою статті є узагальнення вимог до системи боротьби з безпілотними літальними апаратами на основі досвіду боротьби з такими апаратами противника під час відбиття збройної агресії російської федерації проти України та розкриття способів боротьби з ними. Під час написання статті застосовано метод аналізу досвіду боротьби з безпілотними літальними апаратами противника, отриманого під час відбиття збройної агресії російської федерації проти України у 2014–2023 роках, а саме аналіз функціонування елементів системи боротьби з безпілотними літальними апаратами. Це дає змогу визначити вимоги до системи боротьби з безпілотними літальними апаратами в цілому та до її складових, зокрема. Конкретизація таких вимог відповідає головному завданню – зниженню ефективності застосування противником безпілотних літальних апаратів по критичній інфраструктурі держави, військових об’єктах, а також цивільному населенню. Такий підхід дає змогу у подальшому виробити єдині погляди на тактику дій підрозділів Збройних сил України стосовно боротьби з безпілотними літальними апаратами та удосконалювати технічну складову системи боротьби з такими апаратами противника.
Посилання
Щипанський П. В., Сегеда С. П. Уроки антитерористичної операції. 2016 рік: монографія Київ: НУОУ, 2020. 242 с.
Корольов Р.В., Королюк Н. О., Петров О. В., Сюле К. В. Аналіз сучасних засобів знищення безпілотних літальних апаратів. Збірник наукових праць ХНУПС, 2017. № 4(53). С. 23–30.
ВП7 00(03).01. Методичні рекомендації «Боротьба з безпілотними літальними апаратами» (за досвідом проведення ООС (раніше АТО). Київ; ГШ ЗСУ, 2019. 124 с.
Жарик О. М. Досвід створення і застосування ударних БПЛА багаторазового використання: сучасний стан та перспективи подальшого розвитку, визначення потреби Повітряних Сил. Збірник «Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України», 2013. № 1. С. 30–38.
Мосов С. П., Погорельський М. В., Салій С. М. Безпілотна авіація у військовій справі. Київ: Інтерсервіс, 2019. 324 с.
Кучеренко Ю. В., Науменко М. В., Кузнецова М. Ю. Аналіз досвіду застосування літальних апаратів та визначення напрямку їх подальшого розвитку при веденні мережецентричних операцій. Харків: ІСЗЗІ ХНУПС, 2018. С. 76-83. URL: http://nbuv.gov. ua/UJRN/soivt_2018_1_5pdf (дата звернення: 04.07.2023).
Методичні рекомендації підрозділам щодо боротьби з безпілотними літальними апаратами іранського виробництва «Shahed – 136» («Герань-2»). Київ: КСВ ЗСУ, 2022. 154 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.