Аналіз супроводження інформаційно-телекомунікаційної системи «Термінал» під час широкомасштабної збройної агресії рф проти України
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2023-47-2-7-11Ключові слова:
інформаційно-телекомунікаційна система, супроводження програмного забезпечення, інформаційно-телекомунікаційна система, супроводження програмного забезпечення, безпілотний літальний апарат, обробка зображень, геопросторова інформація., обробка зображень, геопросторова інформаціяАнотація
У статті проведено аналіз супроводження розробником інформаційно-телекомунікаційної системи «Термінал» для виконання завдань збору, обробки, обміну та відображення геопросторової інформації видового спостереження. Розглянуто діяльність вітчизняної компанії «Товариство з обмеженою відповідальністю “УкрСпецСистемс”» щодо вдосконалення комп’ютерної програми «Термінал» з початку широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України – з лютого 2022 року до травня 2023 року. Проаналізовані основні напрями з удосконалення програмного забезпечення, а саме: режими роботи, використання електронних карт і відображення обстановки, політика безпеки та адміністрування, обробка матеріалів зйомки з безпілотних літальних апаратів, передавання й обробка відео, обмін геопросторовими даними з іншими системами військового призначення, ліцензування та політика оновлення програмного забезпечення. Наведено узагальнені часові показники виходу нових версій комп’ютерної програми «Термінал» та інтенсивності внесення змін до зазначеного програмного забезпечення. За результатами проведеного аналізу обґрунтовано висновок щодо суттєвого нарощування спроможностей інформаційно-телекомунікаційної системи «Термінал» для виконання завдань збору, обробки, обміну та відображення інформації видового спостереження, а саме: добутої безпілотними літальними апаратами, трансльованої стаціонарними камерами спостереження та отримуваної від космічних апаратів видового спостереження. Підтвердженням зазначеного є суттєве розширення мережі інформаційно-телекомунікаційної системи «Термінал» протягом 16 місяців широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України.
Посилання
Система управління «Дзвін-АС» стала на озброєння України. 08.12.2022. URL: https://mil.in.ua/uk/news/ systema-upravlinnya-dzvin-as-stala-na-ozbroyennya-ukrayiny/ (дата звернення: 12.03.2023).
Delta. 2023. URL:https://delta.mil.gov.ua/wiki/info/ (дата звернення: 12.03.2023)..
Ukrspec Systems. 2023. URL: https://ukrspecsystems.com/ (дата звернення: 12.03.2023).
Бойова система управління тактичної ланки «Кропива» на службі ЗСУ та НГУ. 06.07.2020. URL: https://defence-ua.com/news/bojova_sistema_upravlinnja_ taktichnoji_lanki_kropiva_na_sluzhbi_zsu_ta_ngu_foto-1129.html (дата звернення: 12.03.2023).
ГІС «Арта». 2023. URL: https://gisarta.org/uk/index.html (дата звернення: 12.03.2023).
Лавріщева К. М. Програмна інженерія : підручник. Київ, 2008. 319 с.
Ракушев М. Ю., Зуйко В. В., Пантюшенко Р. В. Аналіз використання інформаційно-телекомунікаційної системи «Термінал» в інтересах сил оборони Києва. Сучасні інформаційні технології у сфері безпеки та оборони. 2022. № 2 (44). С. 54–59. DOI: 10.33099/2311-7249/2022-44-2-54-59.
Rakushev M., Zuiko V., Pantiushenko R., Nozdrachov O., Khomenko V., Chornomaz O. The technique of the information and telecommunication system «Terminal» use for UAVs acquired data. 2022 IEEE 4th International Conference on Advanced Trends in Information Theory (ATIT), Kyiv, Ukraine, 2022. 208–212. DOI: 10.1109/ATIT58178.2022.10024215.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.