Проєктування візуально-імітаційного Simulink-додатка для моделювання адаптивних алгоритмів захисту радіолокаційних станцій радіотехнічних військ від активних шумових завад
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2023-46-1-56-62Ключові слова:
Simulink-додаток, візуально-імітаційне моделювання, компенсація завадАнотація
У статті викладено загальні принципи проєктування візуально-імітаційного додатка для моделювання адаптивних алгоритмів захисту радіолокаційних станцій радіотехнічних військ від активних шумових завад. Проєктування проведено за допомогою пакета програм візуального моделювання «Simulink» системи «MATLAB». Алгоритм компенсації активних шумових завад з кореляційним зворотним зв’язком і прямим розрахунком вагових коефіцієнтів використовувався як адаптивний алгоритм захисту. Правильність результатів роботи Simulink-додатка була підтверджена під час проведення експерименту, де на вхід моделі надходили імітовані активні шумові завади, власні шуми основного та додаткового каналів прийому та ехосигнали цілі. Результати моделювання подані за допомогою компонента Scope (осцилограф) бібліотеки блоків Sinks пакета програм візуального моделювання «Simulink». Також надано рекомендації стосовно залучення запропонованого додатка до навчального процесу технічного університету як візуального дидактичного засобу навчання.
Посилання
Дэбни Дж., Харман Т. Simulink® 4. Секреты мастерства / пер. с англ. М. Л. Симонова. Москва : БИНОМ. Лаборатория знаний, 2003. 403 с.
Ширман Я. Д., Манжос В. Н. Теория и техника обработки радиолокационной информации на фоне помех. Москва : Радио и связь, 1981. 416 с.
Невмержицький І. М., Гризо А. А., Малишев О. А., Купрій В. М. Моделювання елементів систем озброєння радіотехнічних військ засобами візуально-імітаційного моделювання Simulink. Збірник наукових праць Харківського національного університету Повітряних Сил. 2009. № 1(19). С. 66–69.
Невмержицький І. М., Гризо А. А., Калініченко І. І., Клименко Р. Ю. Візуально-імітаційне моделювання цифрового компенсатора несинхронних імпульсних завад, що реалізує подвійне перетворення Хартлі. Системи озброєння і військова техніка. 2010. № 4(24). С. 141–145.
Невмержицький І. М., Гризо А. А., Матвійчук М. А., Семенов В. С., Гуйда Е. І. Проєктування візуально-імітаційних додатків для моделювання алгоритмів селекції рухомих цілей існуючих та модернізованих РЛС РТВ за допомогою пакету Simulink. Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України. 2017. № 2(27). С. 105–109.
Невмержицький І. М., Дацків Ю. І., Сидоренко Д. С., Оленин О. М. Досвід використання в освітньому процесі університету Simulink-додатків для візуально-імітаційного моделювання алгоритмів перешкодозахисту радіолокаційних станцій радіотехнічних військ. Системи обробки інформації. 2019. № 1(156). С. 112–117.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.