Основні проблемні питання та шляхи їх вирішення при створенні автоматизованих систем управління ракетних військ і артилерії
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2022-45-3-63-68Ключові слова:
ракетні війська і артилерія, розвідка, артилерійська розвідка, засоби вогневого ураження, автоматизована система управління ракетних військ і артилерії, дослідно-конструкторські роботиАнотація
На сучасному етапі ведення збройної боротьби основу успішного досягнення мети операції (бойових дій) становить своєчасне і ефективне застосування засобів вогневого ураження і, в першу чергу, ракетних військ і артилерії (РВ і А). Ефективність вогневого ураження противника залежить від спроможності системи управління РВ і А в надзвичайно складних та високо динамічних умовах оперативно і якісно вирішувати завдання щодо планування вогневого ураження противника, організації та ведення артилерійської розвідки (збору, обробки розвідувальних відомостей, своєчасного їх доведення усім посадовим особам), прийняття обґрунтованих рішень та оперативної постановки вогневих завдань артилерійським (ракетним) підрозділам (засобам). Основу успішного вирішення таких завдань в сучасних умовах становить застосування автоматизованих систем управління (АСУ). На даний час у Збройних Силах України такі АСУ РВ і А відсутні, у зв’язку з чим розгляд проблемних питань щодо їх розробки, впровадження та застосування є надзвичайно актуальним.
Посилання
Галаган В.І., Сурков О.О., Прокопенко О.С., Бондарчук С.В., Панадій К.В. Аналіз впровадження автоматизованих систем управління військами (силами) в провідних країнах світу. // Збірник наукових праць Центру воєнно-стратегічних досліджень Національного університету оборони України імені Івана Черняховського. – № 3(49), – 2013 С. 40-46.
Кірсанов С. О. Перспективи розвитку системи управління Збройних сил України з використанням принципу єдиного інформаційного простору / С. О. Кірсанов // Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України, 2010. – № 1(3) – С. 15-20.
Кондратьев А. Реализация концепции “сетецентрическая война” в ВВС США / А. Кондратьев // Зарубежное военное обозрение. – 2009. – № 5. – С. 44-49.
Ляпин В. Р. О построении комплексов средств автоматизации в АСУ войсками (силами) для ведения сетецентрических действий / В. Р. Ляпин, В. Н. Зимин, В. В. Барвиненко // Военная мысль. – 2011. – № 11. – С. 54-61.
Молитвин А. О реализации концепции единого информационного пространства НАТО. Зарубежное военное обозрение. – 2008. – №1. – С. 23-27.
Напрями удосконалення автоматизованих систем управління для артилерії Сухопутних військ Збройних Сил України, Системи озброєння і військова техніка, 2018, № 2(54) ISSN 1997-9568 Демидко Л.С., Трофименко П.Є., Сорокоумов Г.В., Луговський І.С., С. 83-88.
Особливості створення автоматизованої системи управління військами Збройних Сил України з урахуванням досвіду країн НАТО. Поліщук Л.І., Климович О.К., Богуцький С.М. Збірник наукових праць Військової академії (м. Одеса). 2018. №1(9). с. 122–130.
Паршин С. Коалиционные операции НАТО, проблемы взаимодействия автоматизированных систем управления и пути их решения / Паршин С., Кожанов Ю. // Зарубежное военное обозрение. 2008. – № 4. – С. 13-19.
Проблеми створення та застосування автоматизованих систем управління артилерією, тези доповідей науково-практичного семінару, 24 червня 2021 р.: / Київ: НУОУ ім. І. Черняховського. – С. 6 – 12, 51 – 58.
Стужук П.І. Світові тенденції, проблеми та перспективи створення автоматизованих систем управління військами (силами) / П. І. Стужук, П. М. Грицай, Ю. С. Вознюк // Збірник наукових праць Центру воєнно-стратегічних досліджень. – 2012. – № 1 (45). – С. 68-76.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.