Аналіз використання інформаційно-телекомунікаційної системи “Термінал” в інтересах сил оборони Києва
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2022-44-2-54-59Ключові слова:
інформаційно-телекомунікаційна система, матеріали повітряної розвідки, безпілотний літальний апарат, геоінформаційна системаАнотація
У статті проведено аналіз використання інформаційно-телекомунікаційної системи “Термінал” для збору, обробки, обміну та відображення розвідувальної інформації в інтересах сил оборони Києва. Розглянуто фазу активних бойових дій при обороні Києва у березні 2022 року. Показано, що основною частиною розвідувальної інформації яка оброблялась через “Термінал” була інформація повітряної розвідки, що отримувалася безпілотними літальними апаратами. Розкриті основні підходи з побудови інформаційно-телекомунікаційної системи “Термінал” розробки вітчизняної компанії “Товариство з обмеженою відповідальністю “УкрСпецСистемс”. Проведено огляд основних можливостей комп’ютерної програми “Термінал”, вимог до програмно-апаратних засобів для робочих місць користувачів та серверу, описані прийняті рішення з побудови архітектури мережі, використання технології VPN тунелів та наведено практичний досвід використання інтернету із використанням терміналів “Starlink” для організації мережі. Наводяться кількісні показники виконання завдань обробки розвідувальної інформації з використанням інформаційно-телекомунікаційної системи “Термінал”. За результатами аналізу досвіду виконання завдань збору, обробки, обміну та відображення розвідувальної інформації через інформаційно-телекомунікаційну систему “Термінал”, визначені пропозиції з доопрацювання комп’ютерної програми “Термінал” в частині супроводження розробником.
Посилання
https://ukrspecsystems.com/. 2. https://delta.mil.gov.ua/wiki/info/.
D. Kovalchuk, Yu. Kravchenko, O. Starkova, K. Herasymenko, N. Tarasenko, V. Riabtsev. Development of Recommendations for the Implementation of Virtualization Concepts in Modern Networks / Kovalchuk D., Kravchenko Yu., Starkova O., Herasymenko K., Tarasenko N., Riabtsev V. // 2020 IEEE International Conference on Problems of Infocommunications Science and Technology, PIC S and T 2020 - Proceedings. Page. 797-802. DOI 10.1109/PICST51311.2020.9467918.
Rakushev M., Lavrinchuk O., Matsko O., Koshlan O., Permiakov O., Varlamov I. The Technique of Operational Processing of Heterogeneous Surveillance Data in Assessing Situation in Geographic Information Systems / M. Rakushev, O. Lavrinchuk, O. Matsko, O. Koshlan, O. Permiakov, I. Varlamov // 2021 3nd IEEE International Conference on Advanced Trends in Information Theory, ATIT 2021 – Proceedings, pages 149-153. DOI: 10.1109/ATIT54053.2021.9678766.
https://esri.ua/sarticle.php?id=1.
https://uk.wikipedia.org/wiki/QGIS.
https://www.mil.gov.ua/content/mou_orders/mou_2020/140_mou.pdf.
Корнійчук С.П., Турінський О.В., Пєвцов Г.В. Сучасне озброєння і військова техніка Збройних сил російської Федерації. Довідник учасника ООС / [С.П. Корнійчук, О.В. Турінський, Г.В. Пєвцов, та ін.]; за заг. Ред. С.П. Корнійчука. Х.: ДІСА ПЛЮС, 2020. 1220 с.
https://uk.wikipedia.org/wiki/OpenVPN.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.