Підхід щодо створення та використання мультимедійних віртуальних тренажерних комплексів (на прикладі зразка артилерійського озброєння)
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2022-44-2-74-81Ключові слова:
інформаційні технології, мультимедійний віртуальний тренажерний комплекс, віртуальний мінометний тренажерний комплекс, 3D моделюванняАнотація
Сучасні умови застосування Збройних Сил України, які пов’язані з відбиттям збройної агресії російської федерації, визначають нові вимоги до організації навчання та підготовки фахівців-артилеристів. Недостатність необхідного практичного досвіду, відсутність бойових стрільб, знань, умінь експлуатувати штатні зразки озброєння та військової техніки часто призводять до його неефективного застосування, великих матеріально-технічних втрат і втрат людських ресурсів. Крім того, недостатня підготовка окремих номерів обслуги обумовлює значні витрати боєприпасів та збільшення часу на виконання вогневих завдань з уражання противника.
Тому заходи щодо підвищення якості навчання з точки зору вдосконалення практичних навиків, уміння швидко й правильно оцінювати обстановку та ухвалювати рішення потребують зміни поглядів та застосування інноваційних підходів в системі підготовки фахівців-артилеристів.
Одним з таких інноваційних підходів є використання мультимедійних віртуальних тренажерних комплексів. В статті авторами пропонується підхід щодо створення віртуальних тренажерних комплексів (на прикладі зразка артилерійського озброєння) та інтеграцію їх на основі інформаційних технологій у освітній процес або систему підготовки фахівців РВ і А.
Посилання
Бистрова Ю. В. Інноваційні методи навчання у вищій школі України / Ю. В. Бистрова // Право та інноваційне суспільство: електрон. наук. вид. – 2015. – № 1.С. 27-33. http://apir.org.ua/wp-content/uploads/ 2015/04/ Bystrova. Pdf
Лисенко М. В. Інноваційна парадигма вищої освіти України за умов переходу до інформаційного суспільства. автореф. дис. канд. філос. наук : 09.00.10 / М. В. Лисенко. – К., 2013.
Абдалова О.И. Использование технологий электронного обучения в учебном процессе / О. И. Абдалова, О. Ю. Исакова // Дистанционное и виртуальное обучение. – 2014. – № 12. – С. 52;
Моца А. А. Інноваційні технології навчання у вищій військовій освіті україни: практичне застосування . Міжнародний науковий журнал “Інтернаука” // № 5 (27), 2017, С. 26-34.
Дерев’янчук А.Й., Чопа Д.А., Дегтярьов В.В. Інформаційні технології як технічна основа розвитку
сучасних методів викладання військово-технічних дисциплін. Сучасні інформаційні технології в сфері безпеки та оборони. НУОУ. 2019. №2(35).
Белов В.В. Виртуальные тренажеры в практике технического образования URL:http://cdokp.tstu.tver.ru/ site.services/download. aspx? act1&did=89791&dbid.
Чопа Д.А., Дерев’янчук А.Й., Дерев’янчук В.А. Методичний підхід щодо створення та доступу до віддалених віртуальних сховищ навчального контенту для підготовки фахівців РВ і А. Сучасні інформаційні технології в сфері безпеки та оборони. НУОУ. 2021. №1(35).
Чопа Д.А., Дерев’янчук А.Й., Москаленко Д.Р. Використання навчального мультимедійного комплексу “Артилерійське озброєння і боєприпаси” для ефективного навчання студентів – артилеристів. . Сучасні інформаційні технології в сфері безпеки та оборони. НУОУ. 2015. № 3(24).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.