Обгрунтування шляхів використання сучасних інформаційних технологій для обліку матеріальних засобів по службі пального збройних сил україни за досвідом передових країн світу
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2022-43-1-53-58Ключові слова:
інформаційні технології, облік матеріальних засобів, служба пального, логістичне забезпеченняАнотація
Вивчені особливості обліку матеріальних засобів служби пального Збройних Сил України в мирний та воєнний час в різноманітних умовах та недоліки, які притаманні цьому процесу за досвідом війни України з Росією, а також проведення операції Об’єднаних сил та антитерористичної операції. Обґрунтована актуальність проблеми, яка пов’язана з необхідністю удосконалення обліку матеріальних засобів для підвищення ефективності функціонування служби пального в системі логістичного забезпечення Збройних Сил України в умовах їх бойового застосування.
Визначена мета статті, яка полягає в обґрунтуванні шляхів використання сучасних інформаційних технологій в процесі обліку матеріальних засобів по службі пального Збройних Сил України. Для досягнення мети проведений аналіз використання сучасних інформаційних технологій в процесі обліку матеріальних засобів в передових країнах НАТО та досвіду ведення локальних війн і збройних конфліктів.
На основі проведеного аналізу визначені основні стратегії застосування та розвитку інформаційних технологій та автоматизованих систем управління в передових країнах світу щодо їх використання в сфері управління військами та видами їх забезпечення.
На останнє запропонована низка шляхів щодо використання сучасних інформаційних технологій в процесі обліку матеріальних засобів по службі пального Збройних Сил України та запропоновані перспективи подальших досліджень в цій галузі.
Посилання
Наказ Міністра оборони України від 31.07.2006 року № 469 “Про затвердження Положення про забезпечення Збройних Сил України пальним і технічними засобами служби пального на мирний час“.
Регламент на процес обліку та списання пального, масел, мастил та технічних засобів служби пально-мастильних матеріалів, затверджений командуючим сил логістики 21.12.2021 року.
Перспективні напрямки розвитку логістики у ЗС України з урахуванням досвіду проведення ООС (АТО) : матеріали наук.-практ. сем. [„Удосконалення логістики Збройних Сил України за досвідом проведення операції Об’єднаних сил ”] / (К, 24 черв. 2020 р.) – К.: НУОУ імені Івана Черняховського, 2020. – С. 9–14.
Воробйов О.М. Аналіз проблемних питань тилового забезпечення антитерористичної операції та визначення напрямків їх вирішення / О.М. Воробйов, І.О. Власов, О.І. Угринович, В.О. Голіцин // Збірник наукових праць НУОУ „Труди Університету”. – 2014. – № 4 (125). – С. 202 – 206. Таємно. Інв. № 46114 у НУОУ.
Напрямки удосконалення логістики Збройних Сил України на сучасному етапі їх розвитку : наук.-практ. сем., 24 черв. 2021. – К.: НУОУ імені Івана Черняховського, 2021. – 69 с.
Системний проект створення Єдиної автоматизованої системи управління Збройними Силами України, затвердженого начальником Генерального штабу - Головнокомандувачем Збройних Сил України 27 лютого 2014 року.
Паршин С. Коалиционные операции НАТО, проблемы взаимодействия автоматизированных систем управления и пути их решения / Паршин С., Кожанов Ю. // Зарубежное военное обозрение. 2008. – № 4. – С. 13–19.
[Електронний документообіг та діловодство. Рішення Microsoft в сфері документообігу для органів державної влади та місцевого самоврядування.
Електронний ресурс]: інформаційний бюлетень Microsoft. – М., – 2003 – лютий – 78 с. Режим доступу: www. url. http:// www. Microsoft. om/Ukraine/Govermment/Newsletters/DocFlows /Default.mspx. – Назва з екрану.].
[Борьба за информацию на основе информации [электронный ресурс] / А.Е. Кондратьев // Независимое военное обозрение – 2008. – Режим доступа к журналу: http://nvo.ng.ru/concepts/2008-10-24/1_info.html.].
Застосування сучасних інформаційних технологій в роботі органів управління / [І.Є. Вернер, О.М. Грищак, Ю.І. Казаков та ін.] ; за заг. ред. Ю.О. Пермякова – К. : НАОУ, 2005. – 97 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.