Цифровізація суспільства та організаційно-правові механізми функціонування єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2021-42-3-79-84Ключові слова:
Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів, інтеграція, цифровізаціяАнотація
У статті охарактеризовано організаційно-правові механізми функціонування Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Проведено аналіз нормативно-правового забезпечення державних механізмів функціонування Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів, як напрям державної політики України. Обґрунтовано рекомендації щодо удосконалення нормативно-правових актів, які визначають організаційно-правові механізми функціонування Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
Застосування цих рекомендацій у практичній діяльності Центральних органів виконавчої влади, зокрема у ході формуванні політики цифрової трансформації у Міністерстві оборони України щодо інтеграції Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів запровадить необхідні правові механізми для організації та забезпечення інформаційної взаємодії між державними реєстрами в інтересах ведення військового обліку громадян України для комплектування військ (сил) особовим складом.
Крім того, практична реалізація рекомендацій створить правові засади для реалізації Міністерством оборони України проєктів передбачених Планом дій Уряду щодо запровадження електронних військово-облікових документів та створення електронного Територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Посилання
Марченко В., Поняття та правове забезпечення цифрової трансформації в Україні, “Юридичний науковий електронний журнал”, 6 (2019), с. 290.
Правдивець О.М., Нормативно-правове забезпечення створення та функціонування інформаційної автоматизованої системи військового обліку громадян України, “Збірник наукових праць Центру воєнно-стратегічних досліджень Національного університету оборони України” 3(55), 2015, с.130-132.
Рішення Ради національної безпеки та оборони України від 20 травня 2016 року “Про Стратегічний оборонний бюлетень України”, уведеного в дію Указом Президента України від 6 червня 2016 року № 240/2016.
Pravdyvets O. Recommendations for improvement of regulatory and legal support of automation and digital transformation of business processes of the military accounting of conscript. “Civitas et lex”. 2021/2 (30). Poland.
Антонов В. О. Конституційно-правові засади національної безпеки України : монографія. Київ : Талком, 2017. 576 с.
Розпорядження Кабінету Міністрів України від 17.02.2021 № 365-р “Деякі питання цифрової трансформації розпорядження”.
Правдивець О. М., Козлов В. В. Основні аспекти функціонування Єдиного державного реєстру призовників і військовозобов’язаних. // Форми та способи застосування військ (сил) за досвідом проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей: зб. матер. наук.-практ. конф. (Київ, 25 жовт. 2018 р.). Київ: ЦНДІ ЗС України, 2018. С. 17–21.
Правдивець О. М., Козлов В. В. Призначення та порядок ведення Єдиного державного реєстру військовозобов’язаних // Актуальні проблеми планування розвитку ЗС України: зб. матер. наук.-практ. семін. (Київ, 30 лист. 2018 р.). Київ: ЦНДІ ЗС України, 2018. С. 15–21.
Правдивець О. М., Козлов В. В. Проблеми впровадження Єдиного державного реєстру призовників і військовозобов’язаних // Актуальні проблеми планування розвитку ЗС України: зб. матер. наук.-практ. семін. (Київ, 16 травн. 2019 р.). Київ: ЦНДІ ЗС України, 2019. С. 155–160.
Козлов В.В., Правдивець О.М., Максимов С.О. “Перспективи автоматизації військового обліку призовників, військовозобов’язаних і резервістів” // Збірник наукових праць ЦНДІ ЗС України, № 2 (97) – К.: 2021. С. 151–158.
Закони України від 16.03.2017 № 1951-VIII “Про Єдиний державний реєстр військовозобов’язаних”.
Наказ Міністерства оборони України від 08.08.2017 № 418 “Про затвердження порядку ведення Єдиного державного реєстру військовозобов’язаних”.
Наказ Міністерства оборони України від 15.04.2019 № 180 “Про прийняття на постачання та введення в експлуатацію Збройних Сил України автоматизованої системи Єдиного державного реєстру військовозобов’язаних, шифр “Оберіг”.
Закон України від 30.03.2021 № 1357-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку: закон України”.
Указ Президента України від 30.12.2016 № 582/2016 “Про Положення про військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу та Положення про військовий квиток офіцерів запасу”.
Постанова Кабінету Міністрів України від 07.12.2016 № 921 “Про затвердження Порядку організації та проведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних”.
Наказ Міністра оборони України від 10.12.2010 № 650 “Про затвердження деяких нормативно-правових актів, що регламентують питання організації та порядку ведення військового обліку офіцерів запасу, атестування осіб до присвоення первинних та чергових військових звань офіцерського складу запасу, а таож зразка військового квитка офіцерів”.
Наказ Міністерства оборони України від 10.04.2017 № 206 “Про військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу”.
Наказ Міністерства оборони України від 21.11.2017 № 610 “Про тимчасове посвідчення військовозобов’язаного”.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.