ОСОБЛИВОСТІ ПРОВЕДЕННЯ АНАЛІЗУ ВІДКРИТИХ ДЖЕРЕЛ ПРИ РОЗРОБЛЕННІ ПАСПОРТУ ЦІЛЬОВИХ АУДИТОРІЙ В ІНТЕРЕСАХ РЕАЛІЗАЦІЇ СТРАТЕГІЧНОГО НАРАТИВУ ДЕРЖАВИ
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2021-40-1-169-174Ключові слова:
OSINT розвідка, цільова аудиторія, стратегічний наративАнотація
В статті розглядається аналіз відкритих джерел який базується на методі OSINT розвідки при розроблені паспорту цільової аудиторії в інтересах реалізації стратегічного наративу держави.
Для досягнення мети статті автором узагальнені підходи до аналізу відкритих джерел інформації та розроблено пропозиції щодо формування паспорту цільової аудиторії. Визначено процес ведення розвідки з відкритих джерел інформації, обґрунтовані критерії які висуваються до розвідданих отриманих з відкритих джерел інформації. Розглянуто типи ведення такої розвідки. Узагальнені критерії дали можливість визначити перелік програмних продуктів, які раціонально використовувати при проведенні розвідки з відкритих джерел, а також проведено короткий огляд та можливості цих програмних продуктів.
З метою узагальнення та систематизації отриманих розвідданих з відкритих джерел автором запропоновано створення паспорту цільової аудиторії. Розглянуто загальну структуру самого бланку паспорту та особливості структури заповнення отриманої інформації з відкритих джерел.
Запропонований підхід щодо аналізу відкритих джерел при розроблені паспорту цільової аудиторії в інтересах реалізації стратегічного наративу держави надасть можливість вірно побудувати та реалізувати систему інформаційної безпеки у воєнній сфері у формі стратегічних комунікацій Міністерства оборони та Збройних Сил України. Проведений аналіз надасть можливість визначити основні потреби та вразливі місця цільових аудиторій та реалізувати інтереси держави у вигляді підтримки населення щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в ЄС та НАТО.
Посилання
Войтко О.В. Оцінювання ефективності функціонування системи стратегічних комунікацій Міністерства оборони та Збройних Сил України. Науковий журнал “Системи управління, навігації та зв’язку”. 2018. – №3(49). – С. 97-99.
Марк Шеррингтон Незримые ценности бренда. 2006. 304 с. URL:https://www.livelib.ru/author/122455/top-m-sherrington.
Солонніков В.Г., Войтко О.В., Пащенко Т.П. Обґрунтування реалізації стратегічного наративу держави. Науковий журнал “Сучасні інформаційні технології у сфері безпеки та оборони”. 2020. №1(37). –С. 203-212.
Войтко О.В., Солонніков В.Г., Полякова О.В. Особливості застосування методу фрактального аналізу сталості процесу розвитку громадської думки при реалізації стратегічного наративу держави. Науковий журнал “Сучасні інформаційні технології у сфері безпеки та оборони”. 2020. №2(38). – С. 145-150.
Войтко О.В. Оцінювання ефективності функціонування системи стратегічних комунікацій Міністерства оборони та Збройних Сил України. Науковий журнал “Системи управління, навігації та зв’язку”. 2018. №3(49). – С. 97-99.
Кацалап В.О., Войтко О.В., Чернега В.М. Методика оцінки загроз інформаційній безпеці України у воєнній сфері. Науковий журнал “Сучасні інформаційні технології у сфері безпеки та оборони”. 2018. №1(31). –С.149-154.
Войтко О.В., Кацалап В.О., Чернега В.М. Особливості сприйняття та реагування на отриману інформацію. Науковий журнал “Сучасні інформаційні технології у сфері безпеки та оборони”. 2019. №3(36). – С.171-174.
Разведка на основе открытых источников. Інтернет ресурс URL:https://www.internetworldstats.com.
Войтко О.В. Реалізації державної інформаційної політики та забезпечення інформаційної безпеки в умовах конфлікту з Російською Федерацією. Міжнародний науковий журнал “Грааль науки” № 1 (Лютий, 2021). – С. 164-166.
Киви Берд Модель OSINT. Разведка без тайн. Інтернет ресурс URL:https://www.litmir.me/br/?b=132711&p=1.
K.Molodetska, V.Solonnikov, O.Voitko Counteraction to information influence in social networking services by means of fuzzy logic system. “International Journal of Electrical and Computer Engineering” Vol. 11. № 3 – 2020. – P.2490-2499.
Про затвердження Концепції стратегічних комунікацій Міністерства оборони України та Збройних Сил України: Наказ Міністра оборони України від 22.11.2017 р. №612/2017. URL:http://www.mil.gov.ua.
##submission.downloads##
Опубліковано
Версії
- 2021-06-09 (2)
- 2021-05-28 (1)
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.