МЕТОДИКА ОЦІНЮВАННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ МЕТРОЛОГІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ОЗБРОЄННЯ ТА ВІЙСЬКОВОЇ ТЕХНІКИ
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2021-40-1-105-110Ключові слова:
озброєння та військова техніка, метрологічне забезпечення, засоби вимірювальної техніки, модель об'єкта і засоби вимірювань, показник, коефіцієнт економічної ефективностіАнотація
Реформування Збройних Сил України стосується усіх видів забезпечення, в тому числі й метрологічного забезпечення, роль якого з переходом сучасної армії на перспективні високоточні системи озброєння та військової техніки значно зростає.
В статті проаналізовані наукові роботи, спрямовані на розвиток військової метрології, та виявлено, що питання з оцінювання впливу метрологічного забезпечення на ефективність застосування озброєння та військової техніки висвітлені недостатньо.
Метою статті є розробка методики оцінювання ефективності метрологічного забезпечення експлуатації озброєння та військової техніки.
Розроблено методику оцінювання ефективності метрологічного забезпечення експлуатації озброєння та військової техніки шляхом побудови моделі експлуатації зразка озброєння та військової техніки з визначенням імовірності знаходження зразка в можливих станах, побудови моделі “зразок озброєння та військової техніки – засіб вимірювальної техніки” з визначенням можливої імовірності виконання зразком поставленого завдання після проведення метрологічного забезпечення, визначення показника ефективності проведення метрологічного забезпечення та розрахунку економічного коефіцієнта ефективності проведення метрологічного забезпечення.
Отримані результати дозволять аналізувати існуючі системи метрологічного забезпечення, визначати недоліки та шляхи їх усунення, синтезувати оптимальну систему метрологічного забезпечення експлуатації озброєння та військової техніки.
Запропонована методика оцінювання ефективності метрологічного забезпечення експлуатації озброєння та військової техніки може бути корисною при проведенні метрологічної експертизи зразків озброєння та військової техніки, розробці методик, що дозволять визначати вплив метрологічного забезпечення на конкретні види озброєння та військової техніки та заходи з метрологічного забезпечення, що нададуть більш істотний внесок в підвищення ефективності застосування озброєння та військової техніки.
Посилання
Про схвалення Основних напрямів розвиту озброєння та військової техніки на довгостроковий період : розпорядження Кабінету Міністрів України від 14 червня 2017 року № 398-р. [Електронний ресурс]: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/398-2017-р#Text.
Емельянов А.А. Метрологическое обеспечение вооружения и военной техники / Емельянов А.А., Привознов Л.К., Шишов Н.Н. — Харьков: ВИРТА, 1985. – 338 с.
Сычёв Е.И. Основы метрологии военной техники / Сычёв Е.И., Храменков В.Н., Шкитин А.Д. – М.: Министерство обороны, 1993. – 396 с.
Шерстобитов С.А. Методика формирования требований к системе контроля функционирования автоматизированного места по поверке средств измерений / С. А. Шерстобитов // Информатика и системы управления. – 2017. – № 1 (51). – С. 95–99.
Чуев Ю.В. Технические задачи исследования операций / Ю. В.Чуев, Г. П. Спехова – М. : Советское радио, 1971. – 244 с.
Барзилович Е. Ю. Модели технического обслуживания сложных систем / Барзилович Е. Ю. – М: Высшая школа, 1982. – 232 с.
Крещук В.В. Метрологическое обеспечение эксплуатации сложных изделий / Крещук В.В. – М.: Издательство стандартов, 1989. – 200 с.
Фридман А.Э. Теория метрологической надежности средств измерений / А.Э. Фридман // Измерительная техника. – 1991. – № 11. – С. 3-10.
##submission.downloads##
Опубліковано
Версії
- 2021-06-09 (2)
- 2021-05-28 (1)
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.