МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ КОНЦЕПЦІЇ РОЗБУДОВИ СИСТЕМИ ВИСВІТЛЕННЯ НАДВОДНОЇ ОБСТАНОВКИ НА МОРСЬКІЙ (РІЧКОВІЙ) ДІЛЯНЦІ В КОНТЕКСТІ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРИКОРДОННОЇ БЕЗПЕКИ
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2017-30-3-137-145Ключові слова:
методичні основи, концепція, система висвітлення надводної обстановки, Державна прикордонна служба України, прикордонна безпека, матриця, множина, метод експертних оцінокАнотація
У роботі обґрунтовано висновок про незадовільність стану існуючої системи висвітлення надводної обстановки Державної прикордонної служби України на морській (річковій) ділянці (СВНО). З метою розбудови СВНО, запропоновано методичні основи формування відповідної Концепції. Формування Концепції передбачає визначення множини завдань у сфері забезпечення прикордонної безпеки, які потребують вирішення, множини можливостей СВНО, а також множини елементів СВНО, які згруповані за ознакою структурно-функціональної належності. Після чого передбачається визначення матриці залежності елементів першої множини від елементів другої множини та елементів третьої множини. Елементи цих матриць у булевому вигляді представляють для кожного завдання у сфері забезпечення прикордонної безпеки, потребу в можливостях або у використанні окремих елементів СВНО. Побудову матриць запропоновано реалізовувати на основі застосування методу експертних оцінок. Аналіз рядків матриць свідчить про кореляційний зв’язок між елементами відповідних множин і дозволяє сформувати Концепцію розбудови відомчої СВНО, у якій можливе відображення не лише сукупності актуальних завдань, а й механізмів їх вирішення та очікуваний ефект від реалізації.
Запропонований підхід може розцінюватись як методична основа для формування не лише Концепції розбудови відомчої СВНО, а й будь-якої іншої Концепції, яка орієнтована на вирішення актуальних завдань з урахуванням структурно-функціональних особливостей забезпечувальних структур. При цьому, Концепція може формуватися як без урахування поточного стану таких структур, так і з його урахуванням.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.