МЕТОДИКА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕКИ ЗАСТОСУВАННЯ БПЛА ПРИ ВИКОНАННІ СПЕЦІАЛЬНИХ ЗАДАЧ В СКЛАДНИХ УМОВАХ
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2017-30-3-116-125Ключові слова:
безпека польоту, безпілотний літальний апарат, державний кордон, координати, методика, моменти, параметри керування, силиАнотація
У статті запропоновано методику забезпечення безпечного застосування БПЛА за рахунок комплексного використання технології одержання даних цифрової моделі рельєфу місцевості; хвильового алгоритму пошуку множини кінцевих точок видимості на місцевості бортовими засобами спостереження та побудови контуру зони видимості; методів дискретної геометрії оцінки зон видимості засобів спостереження на місцевості; моделі програмних модулів ArcGIS та Arcview Spatial Analyst для обробки багатоканальних растрових даних (аерофотознімків, супутникових зображень) та одержання растрових шарів місцевості у цифровому форматі що надаватиме можливості точніше визначати керуючі впливи для безпечного застосування БПЛА. Запропонована методика дозволить вирішити такі завдання: оцінити площу ділянки, яка буде контролюватися БПЛА з кожної окремої точки польоту; визначити необхідну кількість БПЛА, якими забезпечуватиметься контроль визначених районів та ділянок контролю; за визначеними характеристиками застосування БПЛА для кожної конкретної ділянки обрати найкращий варіант.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.