СУКУПНІСТЬ ПОКАЗНИКІВ ЕФЕКТИВНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ СИСТЕМИ КІБЕРБЕЗПЕКИ В ІНФОРМАЦІЙНО-ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНИХ МЕРЕЖАХ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2020-38-2-57-62Ключові слова:
зв'язок, інформаційно-телекомунікаційна мережа, кібербезпекаАнотація
В статті розглянуте актуальне питання удосконалення сукупності показників системи кібербезпеки в інформаційно-телекомунікаційних мережах. Проаналізовані останні дослідження і публікації з цього питання. Проведений аналіз та досвід проведення антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил на сході України, свідчить про те, що в умовах сучасних бойових дій ефективне функціонування системи кібербезпеки в інформаційно-телекомунікаційних мережах буде у суворих часових рамках на збільшених просторових відстанях між інформаційно-телекомунікаційними вузлами та в умовах радіоелектронного й вогневого впливу противника. Також виявлено, що в загальному випадку кількість показників ефективності функціонування системи кібербезпеки в інформаційно-телекомунікаційних мережах перевищує кілька десятків. В статті проведено систематизацію та групування їх по відповідним ознакам.
В статті розглядається методичний підхід для вирішення прикладної задачі, який оснований на застосуванні методу згортки показників ефективності. Пропонується інтегральний показник ефективності та критерій оцінювання ефективності функціонування системи кібербезпеки в інформаційно-телекомунікаційних мережах Збройних Сил України.
Запропонована удосконалена сукупність показників ефективності функціонування системи кібербезпеки в інформаційно-телекомунікаційних мережах Збройних Сил України, яка на відміну від існуючих враховує додаткові показники, які обумовлені особливостями проведення операцій в сучасних умовах, а також комплексно характеризує ефективність функціонування системи кібербезпеки в інформаційно-телекомунікаційних мережах Збройних Сил України. Це дає можливість всебічно оцінити ефективність функціонування системи кібербезпеки в інформаційно-телекомунікаційних мережах Збройних Сил України в цілому, окремих елементів та її складових та їх внесок у загальний рівень ефективності функціонування системи зв’язку.
Посилання
1. Shevchenko D.Gh., A.O. Zinchenko, I.Ju. Rozum Kompleksy, systemy i zasoby vijsjkovykh telekomunikacijnykh merezh. Kyjiv, NUOU. 2019.– 320 s.
2. Osnovy kibernetychnoji bezpeky: monoghrafija/za zagh. red. Ju. Gh. Danyka. Zhytomyr. 2016. 636 s.
3. Kiberprostir jak novyj vymir gheopolitychnogho supernyctva: monoghrafija/Dubov D. V. Kyjiv, 2015. 328 s.
4. Svitova ghibrydna vijna: ukrajinsjkyj front: monoghrafija/pid zagh. red. V. P. Ghorbulina. Kyjiv. 2017. 496 s.
5. Zv'jazok vijsjkovyj. Terminy ta vyznachennja. DSTU V-3265-95. Kyjiv: Derzhstandart Ukrajiny. 1996. 23 s.
6. NIST SP 800-53 National Institute of Standards and Technology. Special Publication Security and Privacy Controls for Federal information Systems and Organizations.
7. NIST SP 800-115 National Institute of Standards and Technology. Technical issues of IS level assessment. Assessment tools, self-assessment, internal audit, external audit, evaluation, analysis of results, use of results during the development of IS organization.
8. NIST SP 800-137 National Institute of Standards and Technology. IS monitoring in federal information systems.
9. NIST SP 800-184 National Institute of Standards and Technology. Functions and categories of identifiers.
10. DoD 8530.01. Department of Defense. Indicators. Defend the nation from attack. Secure national security and military systems.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.