МІГРАЦІЙНА КРИЗА ЯК СКЛАДОВА ГІБРИДНОЇ ВІЙНИ
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2020-38-2-95-100Ключові слова:
міграційна криза, гібридна війна, експансія, соціальна напруженість, багатополярність.Анотація
В статті йдеться про передумови і витоки масштабних міграційних процесів, що відбуваються на територіях держав Європейського Союзу (ЄС) впродовж останнього десятиліття та наведено дослідження зв’язку між міграційними потоками і сучасними гібридними війнами, посилаючись на кореляцію несхожих умов ведення війни, таких що відображають використання як військових так і невійськових засобів гібридної експансії Російської Федерації. Приведений опис процедур, що представляють застосування звичайних та нетрадиційних засобів впливу Росії, а також її державних і недержавних суб'єктів, які мають на меті спровокувати нестабільність, невпорядкованість державотворчих процесів в Україні та країнах Європейського Союзу.Метою даної статті є визначення передумов міграційних потоків, дослідження потенційного зв’язку між ними в Європі, а також інструментами сучасної гібридної війни в Україні і світі.
Дослідження є важливим для забезпечення регіональної безпеки країн східної Європи, оскільки
з однієї сторони гібридні загрози з боку Росії розглядаються як основні для національної безпеки України, а з іншої сторони як соціальна напруженість, спричинена біженськими кризами і пов'язаними з ними страхами, що є одними з основних факторів політичної нестабільності та соціальної роздробленості в усьому світі, а отже провокація виникнення масштабних міграційних потоків може бути новою формою повзучої гібридної експансії Російської Федерації, що проводиться з метою досягнення останньою своїх амбітних цілей.
Посилання
1. Horbulin V. Svitova hibrydna viina: Ukrainskyi front. Natsionalnyi instytutu stratehichnykh doslidzhen. 2017. S. 496.
2. Popovych V. Hibrydna viina yak suchasnyi sposib vedennia viiny: istorychnyi ta suchasnyi vymiry 2016. № 2 (35). S. 75–79.
3. Feskov I. Osnovni metody vedennia hibrydnoi viiny. Visnyk NU OIuA Aktualni problemy polityky. 2016. S. 66–77.
4. Polumiienko S. Hibrydna viina, yii okremi peredumovy stratehii ta naslidky: Visnyk NAK Ukrainy. 2017. № 8. S.72-82
5. Countering Russia’s Hybrid Threats: An Update. Revised Draft Special Report by Lord Jopling (United Kingdom) Special Rapporteur. – NATO Parliamentary Assembly, https://www.nato-pa.int/download-file?filename=sites/default/files/2018 -10/2018.
6. Lanoszka A. Russian Hybrid Warfare and Extended Deterrence in Eastern Europe. 2016 International Affairs, 92(1).
7 Hans Mitun. Hybrid War in Ukraine – predictions for 2019 and beyond.
8. Charter United Nations, 2012. Uniting Our Strengths for Peace – Politics, Partnership and People, Report of the High-Level Independent Panel on United Nations Peace Operations, A/70/95-S/2015/446, 16 June 2015.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.