Перспективи комбінованого використання видових засобів повітряно-космічного базування для підвищення інформативності розвідувального забезпечення військ (сил)
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2020-37-1-49-54Ключові слова:
космічні апарати подвійного призначення, геоінформаційні технології, безпілотні авіаційні комплекси, розвідувально-інформаційне забезпечення військ (сил)Анотація
У статті проведено аналіз можливостей виконання завдань розвідувального забезпечення військ (сил) щодо визначення положення та прогнозування характеру дій противника за інформацією від видових засобів спостереження що базуються в повітряно-космічному просторі за досвідом антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил. Визначено, що існуючі підходи у Збройних Силах України є не достатніми і потребують розвитку та удосконалення.
З метою часткового вирішення даної проблеми були розглянуті підходи щодо комбінованого використання засобів повітряного та космічного базування. Запропоновано алгоритм для вибору оптимального способу добування достовірних відомостей про склад, угрупування, дії, наміри противника.
Впровадження запропонованих підходів дозволить: підвищити інформативність та повноту розвідувального забезпечення Збройних Силах України, що сприятиме організації та плануванню діяльності військ (сил) в операції Об’єднаних сил, більш раціонально розподіляти та використовувати ресурс технічних видів розвідки повітряно-космічно базування.Посилання
1. History of wars and martial arts. Educ. Manual / Under the editorship SI Beresneva et al. - Х .: ХУ ПС, 2007. - 230 p.
2. The development of martial arts in the local wars of the 90's of the twentieth century. - K .: NAUO, 2003. - 109 p.
3. Drobakh GA The development of tactics of air attack in local conflicts of the XXI century / GA Drobakh, SM Piskunov, IM Tikhonov // Collection of scientific works. - Zhytomyr: THE LIFE OF DUT, 2015. - Issue 10. - P. 87-94.
4. Davis J.R. Defending Future Hybrid Threats / J.R. Davis // Military Review. - Fort Leavenworth, September-October 2013. - No.5. - P. 21- 29.
5. Popov MO Specific space exploration in local military conflicts / MA Popov, MV Topolnitsky, VO Podlipayev // Science and Defense. - 2015. - № 1. - P. 25–35.
6. https://www.facebook.com/pressjfo. news/?ref=search (Joint Forces Operation page).
9. https://www.slovoidilo.ua/2019/02/17/karta/karta-oos-sytuacziya-sxodi-ukrayiny-17-lyutoho.
10. Zibtsev S. Wildfires Risk Reduction From Forests Contaminated by Radionuclides: A Case Study of the Chernobyl Nuclear Power Plant Exclusion Zone / S. Zibtsev // Living with fire Addressing global change thought integrated fire management (International Wildland Fire Conference Sun City, South Africa, 9–13 May 2011). - Sun City, 2011. - P. 23.
11. Kovbasyuk SV Methodical approaches to the process of decryption of data of remote sensing of the Earth of average disparity in the interests of national security and defense / SV Kovbasyuk, DL Fedorchuk, G. D. Nosova // Collection of scientific works. - Zhytomyr: THE LIFE OF DUT, 2015. - Issue 10. - P. 87-94.
12. Multicriteria solutions: models and methods: a monograph / AN Voronin, Yu.K. Ziotdinov, MV Kuklinsky. - K .: NAU, 2011. - 348 p
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.