Особливості сприйняття та реагування на отриману інформацію
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2019-36-3-171-174Ключові слова:
цільова аудиторія, інформаційно-психологічний вплив, сприйняття інформації, реагування на інформацію, психологічний портретАнотація
Аналіз подій з початку загострення відносин між Україною та Російською Федерацією свідчить про те, що практичні заходи протидії інформаційно-психологічним впливам з боку противника були малоефективними.
Розвиток та інформатизація суспільства вимагає від збройних сил нових підходів до ведення збройної боротьби, центр якої інтенсивно зміщується з поля бою в інформаційний простір, де відбувається головна битва за людину, через її внутрішній емоційний стан.
Емоційний стан відіграє величезну роль в процесі підготовки та проведення маніпуляції свідомістю людини або масовою свідомістю при здійсненні впливу на, мотивацію, раціональне мислення з метою зміни моделей поведінки визначених цільових аудиторій, що в свою чергу посилює негативний психологічний вплив. При виробленні матеріалів для організованого цілеспрямованого втручання у свідомість, необхідно враховувати як та чи інша особистість (цільова аудиторія) буде сприймати надану їй інформацію.
Метою даної статті є аналіз особливостей сприйняття та реагування суспільства (певних цільових аудиторій) на інформацію, що циркулює в їхньому інформаційному просторі. Визначається, класифікація цільових аудиторій по способам сприйняття та реагування на отриману інформацію.
Посилання
1. Bandurka O.М. (2006). Psychology of crowd. Kharkiv: Titul. 208 p.
2. Asmolov O.Gh. (1990). Psychology of Personality. Moskva: MDU, 259 p.
3. Zelinskyi S.О. (2008) Information and psychological impact on the mass consciousness. The media of communication, information and propaganda – as a conductor of manipulative methods of influencing the subconscious and modeling the actions of the individual and the masses. SPb.: Skifija. 416 р.
4. Bocharov M.М., Voitko O.V., Tyshchenko M.H. (2015). The combined arms units protection task from the negative information and psychological warfare during the anti terrorist operation. Scientific journal “Modern Information Technologies in the Sphere of Security and Defence”. №2(23). pp. 139-143.
5. Katsalap V.O., Voitko O.V., Cherneha V.M. (2018). Methodology of estimation of threats of information security of Ukraine in the military field. Scientific journal “Modern Information Technologies in the Sphere of Security and Defence”. №1(31). pp. 149-154.
6. Katsalap V.O., Voitko O.V., Rakhimov V.V. (2019). Analysis of features of manipulation, as to instrument of psychological influence on consciousness. Scientific journal “Modern Information Technologies in the Sphere of Security and Defence”. №2(35). pp. 121-126
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.