Підхід щодо автоматизації процесів оцінки повітряного противника на пунктах управління Повітряних сил ЗСУ
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2019-36-3-123-126Ключові слова:
розпізнавання замислу повітряного противника, нечітка множина типу 2, нечітка логічна система, система підтримки прийняття рішенняАнотація
У статті запропонований підхід щодо вдосконалення спеціального математичного і програмного забезпечення АСУ для вирішення задачі розпізнавання замислу повітряного противника на основі нових інформаційних технологій створення та використання баз знань. Розглядається процес розпізнавання замислу дій повітряного противника в якості слабо структурованої задачі, яка стоїть перед особою, що приймає рішення, в ході підготовки та веденні бойових дій. Обґрунтовано для рішення слабо структурованої задачі використання теорії нечітких множин, що дозволяє розв’язати задачу розпізнавання замислу дій повітряного противника у складі системи підтримки прийняття рішення. В якості базової моделі представлення знань процесів розпізнавання варіантів дій повітряного противника в умовах невизначеності обґрунтована нечітка множина типу 2 і заснована на ній нечітка логічна система, що дозволяє формалізувати завдання, які не піддаються суворої формалізації і мають логіко-аналітичний характер. Використання когнітивних методів при створенні баз знань забезпечує можливість засобам автоматизації щодо рішення задачі оцінки повітряного противника в цілому, і зокрема задачі розпізнавання варіантів його дій, яка обмежується в основному технічними характеристиками обчислювальних засобів.
Посилання
1. Alimpiev A. Selecting a model of unmanned aerial vehicle to accept it for military purposes with regard to expert data Eastern-European. Journal of Enterprise Technologies. 2017. Vol. 1, 9(85). R. 53-60.
2. Danyk Ju.Gh., Permjakov O.Ju. Suchasni informacijni tekhnologhiji v zabezpechenni nacionaljnoji bezpeky i oborony. Suchasni informacijni tekhnologhiji u sferi bezpeky i oborony. 2018. S.159-174.
3. Command and Control of Joint Air Operations. Joint Publication/3-3010, February 2014.
4. Koroljuk N.O., Pershyn O.V., Ghridnjova T.O., Shevchenko S.O. Obghruntuvannja suchasnogho pidkhodu shhodo avtomatyzaciji procesiv pryjnjattja rishenj po upravlinnju aviacijeju. Zbirnyk naukovykh pracj. 2019. №1(59). S.32-39.
5. Koroljuk N.O. Koroljov R.V, Korshecj O.A. Procedura formalizaciji danykh, jaki vykorystovujutjsja pry opysi procesu upravlinnja rukhom povitrjanykh ob'jektiv. Zbirnyk naukovykh pracj KhNUPS. 2017. 4(53). S.103-106.
6. Kaminsjkyj V.V., Tjurin V.V., Kaminsjkyj V.V., Korshhecj O.A., Koroljuk N.O. Analiz zastosuvannja bezpilotnykh litaljnykh aparativ v suchasnykh zbrojnykh konfliktakh ta ATO na Skhodi Ukrajiny. Nauka i oborona. 2017. 3(4). S.4-8.
7. Subbotyn S.A., Olejnyk A.A., Ghofman E.A. Yntellektualjnye ynformacyonnye tekhnologhyy proektyrovanyja avtomatyzyrovannykh system dyaghnostyrovanyja y raspoznavanyja obrazov: monoghrafija. Kharjkov: OOO «Kompanyja Smyt». 2016. 317 s
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.