Алгоритм контролю параметрів озброєння та військової техніки для інформаційно-вимірювальної системи військового призначення
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2019-36-3-103-108Ключові слова:
інформаційно-вимірювальна система, озброєння та військова техніка, контроль параметрів ОВТ, достовірність контролюАнотація
Здійснення контролю за технічним станом озброєння та військової техніки, попередження передчасного виходу її з ладу та запобігання виникненню прихованих відмов в роботі апаратури є запорукою підтримання зразків озброєння, бойової та іншої техніки в постійній готовності до застосування за призначенням.
Уніфікація засобів контролю параметрів озброєння та військової техніки дозволить вирішити ряд суттєвих проблем які пов'язані з виготовленням, модернізацією та експлуатацією зразків озброєння та військової техніки, забезпечить своєчасне прийняття правильних рішень щодо технічного стану та необхідності здійснення технічного чи метрологічного обслуговування озброєння та військової техніки.
В статті запропонована узагальнена структура уніфікованої інформаційно-вимірювальної системи для контролю параметрів озброєння та військової техніки, а також обґрунтовано алгоритм контролю параметрів для неї із апостеріорною оцінкою достовірності контролю, використання якого дозволить виключити помилки 1-го і 2-го роду в ході проведення контролю параметрів озброєння та військової техніки та під час прийняття рішення щодо технічного стану конкретного зразка озброєння.Посилання
1. Derzhavna programa rozvytku Zbrojnyh Syl Ukrajiny na period do 2020 roku.
2. DSTU 2681-94 Derzhavnyi Standart Ukrajiny. Metrologija. Terminy ta vyznachennia.
3. Stadnik V.V. Analysis of algorithms for measuring control parameters of complex technical system. [Naukovii zhurnal “Avtomobilnyi transport”]. 2012. № 30. p. 83-86.
4. Vasylkov V.G. Organization and management of production processes. / V.G.Vasylkov, N.V.Vasylkova. // [Navchalnyi posibnyk.] – Kyiv: KNEU, 2011. – 503 p.
5. Vojinov V.V. Automated control of the technical condition of the sample of weapons and military equipment as one of the conditions for integration into the CALS environment. / V.V.Vojinov, M.B.Brovko, D.M. Zapara. // [Nauka i tehnika Povitrianyh Syl Zbrojnyh Syl Ukrajiny.] – 2015. - №1 (18). – p. 178-181.
6. Pribylev Yu.B. Metrological reliability of military information and measurement systems: [Suchasni informatsijni tehnologiji u sferi bezpeky ta oborony.] 2014. №3 (21). p. 27-30.
7. Skopintsev O.O. The influence of control of the technical condition of weapons and military equipment on their combat readiness. / O.O. Skopintsev, G.V.Rybalka, S.M.Shvydkov. // [Zbirnyk naukovyh prats Harkivskogo universytetu Povitrianyh Syl.] – 2016. - №3 (48). – p. 30-33
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.