ОБГРУНТУВАННЯ ПОКАЗНИКА ЯКОСТІ СИСТЕМИ ІНФОРМАЦІЙНОЇ БЕЗПЕКИ АВТОМАТИЗОВАНОЇ ІНФОРМАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ ОРГАНУ ВІЙСЬКОВОГО УПРАВЛІННЯ
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2019-35-2-111-114Ключові слова:
система інформаційної безпеки, автоматизована інформаційна система, орган військового управління, загрозаАнотація
Темпи розвитку інформаційних технологій за останні роки спонукали впровадженню засобів обчислювальної техніки в процеси управління військами. Це в свою чергу відобразилось і на зворотній стороні цього процесу, а саме, виріс інтерес до інформації, яка циркулює всередині інформаційних систем не тільки зі сторони користувачів, а в значній ступені зі сторони противника. На сьогоднішній день існує велика кількість каналів витоку та спотворення інформації.
Система інформаційної безпеки виконує функцію повної або часткової компенсації загроз для інформаційної системи. Основною характеристикою системи інформаційної безпеки є імовірність усунення кожної загрози. За рахунок функціонування системи інформаційної безпеки забезпечується зменшення втрат, які наносяться інформаційній системі під дією загроз. Таким чином, метою статті є обґрунтування показника якості системи інформаційної безпеки автоматизованої інформаційної системи органу військового управління.
Посилання
1. Dovgiy SO, Vorobienko PP, Gulyaev KD. Suchasni telekomunikatsiyi: Merezhi, tehnologiyi, bezpeka, ekonomika, regulyuvannya.-K .: "Azimut-UkraYini". 2013-608s.
2. Domarev VV. Bezopasnost informatsionnyih tehnologiy. Metodologiya sozdaniya sistem zaschityi. K .: TID DiaSoft, 2002. - 688 s. URL: https://www.twirpx.com/file/26250/.
3. Esin VI, Kuznetsov AA, Soroka LS. Bezopasnost informatsionnyih sistem i tehnologiy.-H.:OOO "EDENA", 2010. - 656 s.
4. Domarev VV Bezopasnost informatsionnyih tehnologiy. Sistemnyiy podhod - K.:OOO TID «Diasoft», 2004.-992 s. URL: http: //library.univer.kharkov.ua.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.