ОБГРУНТУВАННЯ РАЦІОНАЛЬНИХ МАРШРУТІВ МАНЕВРУ ПУНКТІВ УПРАВЛІННЯ В ХОДІ ВЕДЕННЯ БОЙОВИХ ДІЙ ІЗ ВРАХУВАННЯМ ЗАТРИМКИ НА ІНЖЕНЕРНИХ ЗАГОРОДЖЕННЯХ
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2019-35-2-93-98Ключові слова:
пункт управління, мережа шляхів руху, маршрут маневруАнотація
На сьогоднішній день, в умовах інтенсивного розвитку озброєння та військової техніки, інформаційних та цифрових технологій одним з головних завдань Збройних Сил України буде забезпечення живучості та збереження боєздатності військових формувань. Одним із компонентів живучості являється протидія засобам розвідки та ураження противника. Враховуючи, що здійснення маневру силами і засобами, під час нанесення ударів противником або безпосередньо перед їх нанесенням, розглядається як пасивна протидія засобам ураження противника. Відмічається, що здійснення своєчасного маневру є однією з основних умов, збереження сил і засобів військових формувань та пункту управління та в свою чергу підвищує їх живучість та боєздатність.
Враховуючи, що жодне завдання не може бути виконано успішно без прийняття обґрунтованого рішення. Постає питання вибору та обґрунтування раціонального варіанту маршруту маневру для військових формувань та пунктів управління. Причому різноманітність мережі шляхів руху обумовлює велику кількість варіантів можливих маршрутів
Обґрунтування раціональних маршрутів маневру військових формувань під час бойових дій здійснюється із використанням результатів розрахунку очікуваного часу маневру із порівнюванням значень одержаних результатів для альтернативних варіантів маршрутів. Внаслідок чого визначається оптимальний маршрут, для здійснення маневру військовим формуванням чи пунктом управління, який забезпечить своєчасне виведення сил, засобів озброєння та військової техніки з під ударів противника.
Тому з метою вибору раціональних маршрутів маневру підрозділів під час бойових дій пропонується використовувати метод динамічного програмування.
У статті запропоновано комплексний підхід щодо вибору раціональних умов реалізації маневрених можливостей на прикладі переміщення пунктів управління у оборонній операції.
Використання зазначеного комплексного підходу спрямоване на визначення та обґрунтування раціональних маршрутів маневру військових формувань та їх пунктів управління .
Посилання
1. The combat status of the land forces of the Armed Forces of Ukraine: Part II (battalion, company). - K.: Palivoda A.V., 2016. - 368s.
2. Yermoshin M.O. Maneuver of troops (forces) in the performance of combat missions. / Yermoshin M.O., Nikiforov I.A. // Science and technology of the Air Forces of the Armed Forces of Ukraine. - 2010. - No. 2 (4). - P. 10-13.
3. Fundamentals of military-technical research. Theory and applications: monograph in 4 t. T. 4. Methodology of research of complex systems of military use. / [S.V. Lapitsky, I.B. Chapkov and others]; under redaction of S.V. Lapitsky - K.: Publishing House of Dmitry Burago, 2013. - 480s.
4. Military topography: textbook / А.А. Psarev, A.N. Kovalenko, A.M. Kuprin, B.I. Pirnak. - M.: Voenizdat, 1986. - 384 p.
5. Kotsyuruba V.I. On the issue of choosing a rational route for maneuvers of units and parts of the anti-aircraft missile troops of the Air Forces of the Armed Forces of Ukraine / [V.V. Koval, V.I. Kotsyuruba, I.M. Sivokha, S.O. Kotlyar]. Systems of control, navigation and communication - K., 2009. - No. 4 (12). - P. 154-157.
6. Yurkov B.N. Investigation of operations / Yurkov B.N. - M.: VIA, 1990. - 528 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.