АНАЛІЗ ТА ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ЗАСОБІВ ПОШУКУ ЦИФРОВИХ РАДІОЗАКЛАДОК
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2019-35-2-35-42Ключові слова:
радіозакладка, пошук, радіоканал, радіомоніторинг, автоматизований програмний комплексАнотація
У статті розглянуто питання витоку або втрачання інформації, що може спричинить матеріальний збиток або може привести до катастрофічних наслідків в об'єкті управління - виробництві, транспорті та військовій справі. Сучасна військова наука стверджує, що повне позбавлення засобів зв'язку зводить боєздатність армії до нуля. Проведено аналіз різних за принципом роботи, пошукових приладів, та методів пошуку засобів негласного отримання інформації. Аналіз дозволяє зробити висновок, що на сучасному етапі розвитку суспільства процес пошуку засобів негласного отримання інформації виходить якісно на інший рівень. Тому методи пошуку та обладнання, які використовуються для цього потребують удосконалення, а проблема аналізу засобів пошуку цифрових радіозакладок з метою виявлення тенденції розвитку та розробки сучасних вимог до них стае актуальною. Розглянуто методи приховування роботи радіозакладок, що застосовуються при розробці радіозакладок. Відзначено, що в даний час набагато легше зробити цифровий передавач, використовуючи сучасну елементну базу стандартних засобів зв'язку, ніж конструювати і налагоджувати «аналогову» закладку на транзисторі з позитивним зворотним зв'язком. Тому сучасні і перспективні технології впливають на можливості сучасних засобів негласного отримання інформації. Сучасні радіозакладки можуть використовувати різні методи приховування каналу передачі даних, що дуже ускладнює процес їх пошуку. Особливо, якщо вони використовують комбіновані методи приховування каналу передачі даних.
Враховуючи особливості сучасних розробок засобів негласного отримання інформації, надано повний методичній набір вимог щодо проектування та створення сучасних автоматизованих пошукових комплексів, які відповідають процесу сучасного автоматизованого пошуку цифрових радіозакладок в повному обсязі. Дані вимоги можуть використовуватися як технічне завдання при проектуванні автоматизованих програмних комплексів пошуку цифрових радіозакладок.
Посилання
Horev A.A.Technicheskaya protection of information: a manual for students of high schools. In 3 t. T. 1. / Technical channels of leakage of information. - M: "NPC Analyst", 2008. - 436 pp.
Anansky E.V.chto such radio tabs and how to find them? (part2) / Journal "Security Service" [Electronic resource] access mode: http://www.kvirin.com/articles/267/.
AV Krivtsun The use of new possibilities of the radio monitoring and digital analysis complex of "Kassandra-M" signals for the detection of modern special technical means with the transmission of information over the radio channel [Electron resource] /A.V. Krivtsun AV Zakharov access mode: http://www.inspectorsoft.ru/article.php?id=388 (05/22/2019)
Zakharov AV Requirements for a prospective analyzer of Wi-Fi networks [Electronic resource] - Access mode: http://www.analitika.info/stati3.php?page=1&full=block_article241 (25.05.2019).
Vlasov A. Wireless office communication: DECT and Wi-Fi. [Electronic resource]. - Access mode: http://www.dect.ru/dect.html (05.05.2016)
Search complexes. [Electronic resource]. https://www.das-ua.com/documents/catalog/search-appliances/search-complexes/page-01.php (05.03.2019)
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.