Використання методів теорії кваліметричних вимірювань для оцінювання готовності Збройних Сил держави до відсічі збройної агресії
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2019-34-1-175-178Ключові слова:
збройні сили, показники оцінювання, теорія кваліметричних вимірювань, абсолютний показник якості, диференційний метод, оборонні витрати, чисельність Збройних Сил, озброєння та військова технікаАнотація
Набуття ЗС України необхідних спроможностей для гарантованого виконання свого конституційного обов’язку потребує наукових досліджень напрямів і конкретних заходів щодо оцінювання стану їх розвитку та готовності до застосування. Зазначене визначає актуальність та необхідність вивчення цього питання.
З огляду на це в статті розглянуто зміст диференційного методу теорії кваліметричних вимірювань та наведено обґрунтування можливості його використання для оцінювання готовності збройних сил держави до відсічі збройної агресії та подальшого їх розвитку.
Метою даної статті є наведення переваг у використанні методів теорії кваліметричних вимірювань для представлення якісних показників готовності ЗС держави кількісними значеннями.
Результати наведеного в статті дослідження можуть бути використаними вищим воєнно-політичним керівництвом країни під час прийняття рішень щодо подальшого розвитку ЗС України, їх підготовки до застосування, а також в навчальному процесі Національного університету оборони України імені Івана Черняховського
Посилання
1. Academic Explanatory Dictionary of the Ukrainian language URL: www.sum.in.ua/s/ghotovnistj ..
2. Wikipedia URL: https // uk.m.wikipedia. org / wiki / Fighting_foot.
3. Product quality. Quality assessment. Terms and definitions: DSTU 2925-94. - [Effective from 01/01/1996]. - Kyiv: Gosstandart of Ukraine, 1995, - 27 p. - (State standard of Ukraine).
4. Quality management systems. Key Terms and Glossary of Terms: DSTU ISO 9000: 2007. - [Effective from 01/01/2008]. - Kyiv: Gosstandart of Ukraine, 2008, - 35 p. - (State standard of Ukraine).
5. Motalo V.P., Motalo AV, Stadnik B.I. Metrology, Qualimetry and Qualimetric Measurements: Theory and Practice / Motalo VP, Motalo AV, Stadik B.I. // URL ::: www.irbis-nbuv.gov.ua/.../cgiirbis_64.exe ?. .
6. Shishkin I.F. Theoretical Metrology: A Textbook for High Schools
/ Shishkin IF / - Moscow: Publishing Standards, 1991. - 471 p.
7. Pfantsagl I. Theory of Measurements / Pfantsagl I .; Per. from english VB Kuzmin /. - M .: Mir, 1976. - 166 s ..
8. Motalo V.P. The system of quality assessment of products using a virtual degree of quality / Stadique B.I., Motalo V.P., Motalo A.V. // Standardization, certification, quality. - 2009. - No. 2. - P. 48-55 ..
9. Product quality. Quality assessment. Terms and definitions: DSTU 2925-94. - [Effective from 01/01/1996]. - K .: Gosstandart of Ukraine, 1995. - 27 p. - (State standard of Ukraine).
10. Motalo V.P., Motalo A.V. Analysis of the main problems of the theory of qualimetric measurements / Motalo VP, Motalo AV // Standardization, certification, quality, 2011. - № 1. - P. 60-64.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.