МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ ЛОГІСТИКИ ТЕХНІЧНОГО ПОСТАЧАННЯ В ЗОНАХ ВІЙСЬКОВИХ ДІЙ
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2019-35-2-77-80Ключові слова:
логистика, безопасность, доставка грузов, оптимальный маршрут, назначенные пункты, математическое ожиданиеАнотація
Вибір маршруту для доставки вантажів в призначений пункт або пункти є актуальним завданням логістики. При розгляді даної проблеми була взята класична постановка задачі вибору маршруту, сформульована у вигляді задачі про комівояжера. Логістика технічного постачання в зонах військових дій висуває особливі вимоги у виборі оптимального маршруту. Ці вимоги пов'язані з більш істотним впливом втрат доставляється вантажу в різних ділянках маршруту, в розкид ймовірності втрат у порівнянні з мирним часом. Тому, завдання знаходження такого маршруту слідування через всі пункти доставки, щоб ймовірність безпечної доставки була максимальною, є дуже актуальною. Іншою особливістю розглянутого випадку є те, що вантажі, що доставляються в пункти призначення, не рівноцінні, і втрата транспортного засобу під час перевезення із деякого пункту доставки, спричиняє втрату всього, що залишився у нього вантажу. У даній статті пропонується математична модель логістики технічного постачання в зонах військових дій з метою забезпечення максимальної ефективності та безпеки доставки вантажів в призначені пункти. Сформульовано задачу визначення найбільш безпечного маршруту доставки вантажу. Отримано вираз математичного очікування обсягу доставленого вантажу при обраному маршруті. Запропоновано рішення поставленого завдання.
Посилання
1. Аlan Хаrrison, Remco van Chouck Logistics management: Development of strategies of logistics operations. 2007, 368 p. https://www.yakaboo.ua/logistics-management-and-strategy.html
2. Smirnov I., Коsareva Т. Transport logistics. Tutorial book. 2018, 224p. https://www.yakaboo.ua/transportna-logistika-navchal-nij-posibnik.html
3. Introduction in mathematical modelling of transport fluencies: Tutorial book / Gasnikov А.V., Кlenov S.L., Nurminski Е.А., Хоlodov Y.А., Shamray N.B.; Attachments: Blank М.L., Gasnikova Е.V., Zamyatin А.А., Malishev V.А., Коlesnikov А.V., Raygorodski А.М; Ed. А.V. Gasnikova. — М.: MFTI, 2010. 362 p.
4. Еrmolyev Yu.М., Lyashko I.I., Мixalevich V.S., Тyuptya V.I. Mathematical methods of operation investigations. Kiev: High School. Head publishing house, 1972, 312p.
5. Ivchenko І.Yu. Mathematical programming: Tutorial book. – К.: Tutorial Books Center, 2007, 232 p.
6. Zaychenko Yu.P. Investigation of operation: Tutorial book. Кiev, High School, Head publishing house, 1979, 392 p.
7. Кutkovetski V.Ya. Investigation of operations: Tutorial book. Мikolayev: МDGU after P.Mogili, 2003. 260 p.
8. Каtrenko А.V. Investigation of operations: Lyvov: Маgnoliya Plus, 2004.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.