Застосування перколяційних алгоритмів для оцінки надійності гетерогенних мереж військового призначення
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2019-34-1-23-28Ключові слова:
гетерогенна мережа, локальна обчислювальна мережа органу управління, теорія перколяції, методика, комунікаційні мережі загального користування, навмисні та ненавмисні перешкодиАнотація
В останні роки, особливо з початком агресії Російської Федерації проти України, значно зросли вимоги до надійності існуючих інформаційно-комунікаційних систем (гетерогенних мереж), як технологічної основи системи управління з’єднань, об’єднань та органів військового управління всіх рівнів Збройних Сил України. Адже вихід з ладу лише одного елемента існуючої системи управління (в наслідок навмисних (кібератак) або ненавмисних перешкод може призвести до втрати системи управління в цілому. Тому створення надійної інформаційно-комунікаційної мережі (ІКМ) для забезпечення функціонування системи управління є актуальним та важливим завданням. Як результат автори пропонують для оцінки надійності гетерогенних мереж (ГМ) розглядати передачу інформації у середині мережі як проходження пакетів даних, з одного сегменту ГМ в інший через інфраструктуру провайдерів (мережу Інтернет), за допомогою перколяційних алгоритмів (алгоритмів, побудованих на моделях теорії перколяції). У 1956 році у статті “Percolation processes I. Crystals and mazes” (Процес протікання. Кристали та лабіринти) автори S.R.BROADBENT та J.M.HAMMERSLEY запропонували моделювати протікання речовини в пористому матеріалі за допомогою методу Монте-Карло. Подальші дослідження в цій області показали, що використання даного підходу може застосовуватися в різних галузях науки, таких, як фізика (статистична), матеріалознавство, економіка, хімія, геологія, соціологія, медицина, для опису виникнення зв’язаних структур у випадкових середовищах (кластерів) випадкових середовищах (кластерів), що складаються з окремих елементів. У даній статті автори пропонують результати досліджень застосовування перколяційних алгоритмів для оцінки надійності гетерогенних мереж військового призначення.
Посилання
Cristopher Мооге and М. Е. J. Newman. Epidemics and percolation in small-woгld networks. Phys. Rev. Е, 61(5):5678-5682, Мау 2000.
Raissa DSouza. Percolation and epidemiology оп networks. lection, jan.
Cliff С. Zou, Don Towsley, Weibo Gong. Email virus propagation modeling and analysis. Technical Report TR-CSE-03-04, Univ. Massachusetts, 2003.
Xiao F. Wang and Guanrong Chen. Complcx networks: small-world, scalcfree and beyond. Circuits and Systems Magazine, IEEE, 3(1):6-20, 2003.
Ushakov I.А. Reliability of technical systems. M.: - Radio and communication, 1985. 608с.
Matei Ripeanu, Ian Foster, and Adriana Iamnitchi. Mapping the gnutella network: Properties of large-scale pcer-to-peer systems and implications for system. IEEE Internet Computing Journal, 6:2002, 2002
Puchkov О.О., Zinchenko А.О., Romaschenko R.А. Estimation of the possibility of using Frame relay technology in telecommunication networks of special purpose . К.: ВІТІ НТУ “КПІ”,2010. 124-125.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.