ОЦІНКА ЖИВУЧОСТІ ІЄРАРХІЧНИХ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНИХ МЕРЕЖ ВІЙСЬКОВОГО ПРИЗНАЧЕННЯ
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2018-31-1-61-67Ключові слова:
живучість, надійність, функціональна живучість, структурна живучість, стійкістьАнотація
Однією з найпопулярніших і важливих проблем у телекомунікаційних мережах є розробка методологічних основ оцінки життєвості ієрархічних телекомунікаційних систем при їх руйнуванні та відновленні. В статті відображені погляди авторів на впровадження в практику роботи органів управління зв'язком проведення розрахунків функціональних характеристик, які дозволяють визначити якість роботи системи зв'язку. А також запропоновано один із перспективних методів штатної моделі проведення розрахунків живучості системи зв'язку на основі розрахунків показників зв'язку системи, що дозволить вирішити проблему забезпечення живучості телекомунікаційних мереж, що пов'язано з достовірністю та точністю передаваної інформації, кількістю можливих реконфігурацій мережі, а також здатністю продовження функціонування мережі при отриманні руйнувань.Посилання
1. Korobov A.A., Shevchuk U.B. (1981) Reliability of data transmission networks. Computing networks.[ Nadezhnost' setey peredachi dannykh]
2. Nechepurenko M. (1981) Models of structural redundancy of systems / Application tasks on graphs and networks [Model strukturnogo reservirowania sistem] Novosibirsk 57-86 p.
3. Dudnik B., Owcharenko V., Orlov K. Reliability and survivability of communication systems (1984) [Nadegnost i givyches system svaythy] Moskow 215p.
4. Popkov V.K. (1990) Mathematical models of survivability of communication networks. [Mathematichnaay model zhivuchest setey svaythy]
5. Cherkaso G.N.,(1987) Methods and models for estimating the survivability of complex systems [Metody i modely othinky zhivuchesti slognyh system] Moskow,. 55 p.
6. Netes V.A. (2007) Reliability of communication networks during the transition to NGN [Nadegnost setey svaythy v period perehoda k NGN ]. Moskow N9 – 4-5 p. Access mode: www.president.gov.ua.
7. DSTU V3265 – 95 svaythok viyskoviy Terminy I Viznachenay (1997) – 23p
8. Davidov G.B., Roginskiy W.N., Tolchan
9. Dodonov А.H. (2011) The vitality of information systems [givyches informathiynih system].. – Кiew.:. – 256 с.
10. ShmalkoA.S. (2001) Digital communication networks: the fundamentals of planning and construction.[ THifrovie sety svaythy: osnovy planirovanya postroeniy] Moskow. – 434p.
11. Bogovik A.V. (2006) The effectiveness of military communications systems and methods for its evaluation [ Effectivnost system voennoy svaythy I metody othynki]SPb,.–. 182 p.
12. Ptithen G.A. (2009) Survivability of telecommunication networks [Zhivuchest telecomunicathiynih setey] Мoskow. –96 p.
13. Gromov U. (2007). Synthesis and analysis of the survivability of network systems: monograph [Sintez i analiz zhivuchesti setevykh sistem] Мoskow. –400 p.
14. Stecolnikov U. (2002) Survivability of systems [Zhivuchest' sistem] – 152
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.