Метод оцінювання ефективності комплексного використання військових та невійськових сил та засобів в системі забезпечення воєнної безпеки України
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2018-31-1-7-12Ключові слова:
загроза, воєнна безпека, інтегрований потенціал протидії, система забезпечення воєнної безпеки, модель, сектор безпеки і оборони, ефективність, військові не невійськові сили і засобиАнотація
Розглядається метод оцінювання ефективності комплексного використання військових та невійськових сил та засобів у системі забезпечення воєнної безпеки держави, який дає змогу оцінювати якість управлінських рішень стосовно варіантів залучення військових та невійськових сил та засобів до протидії загрозам воєнній безпеці держави за критерієм відносної «економії» ресурсів. Варіанти залучення військових та невійськових сил та засобів вибираються таким чином, щоб сформований цими силами інтегрований потенціал протидії виявленій загрозі забезпечував формування потрібного нейтралізаційного зсуву, кількісне значення якого оцінюється за допомогою удосконаленого методу аналізу ієрархій та побудованій на його основі моделі М7. При формуванні інтегрованого потенціалу протидії пріоритет надається невійськовим заходам, в першу чергу політичним та інформаційним, у разі їх недостатності військовим. Крім того, метод дозволяє отримати необхідну інформацію щодо загроз воєнного характеру, їх характеристик та визначення ефективності комплексного застосування військових та невійськових сил і засобів, з прогнозувати ефективність асиметричних та інших силових або гібридних заходів, які можуть пропонуватися для усунення або деескалації виявлених загроз, а також обгрунтовувати необхідні ресурси для досягнення заданого рівня (ступеня) нейтралізації виявленої загрози.Посилання
1. Law of Ukraine On National Security of Ukraine, Uriadovyi kurier, 2003. July 30th, pp. 1-5.
2. The concept of the security and defense of Ukraine: аpproved. Decree of the President of Ukraine from March 14, 2016 No. 92/2016. [Electron. resource], Access: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/92/20126.
3. National Security Strategy of Ukraine [Text]: - approved by Presidential Decree Ukraine from 05.26.2015, the number 287.
4. Military Doctrine of Ukraine [Text] .- approved by Presidential Decree Ukraine on September 24, 2015 № 555.
5. Bohdanovych V.Yu., Svyda I.Yu., Skulysh Ye.D. (2012), Theoretical and methodological foundations of national security of Ukraine: Monograph. Т.1. [Teoretykometodolohichni osnovy zabezpechennia natsionalnoi bezpeky Ukrainy], Кyiv: Nauk.-vyd.viddil NA SB Ukrainy, 464 p.
6. Bogdanovich V. YU. Analysis of the possibilities of the system of the provision to national security of theUkraine for all-round support security accompaniments to realization national interest / V.YU. Bogdanovich, I.YU. Svida, A.L. Visydalko // Science and technology PS ZS Ukraines: scien.-teh. mag. HUPS. - H., 2013. - Vip. 3 (12) - P. 5-12.
7. Bogdanovich V. YU. The method of automated modeling of expert-analytical scenarios for detecting and neutralizing threats to realization national interest / V.YU. Bogdanovich, A.L. Visydalko // Science and technology PS ZS Ukraines: scien.-teh. mag. HUPS. - H., 2015. - Vip. 3 (20) - P. 21-29.
8. The method of managing the integrated potential of combating military threats for providing state’s military security. [Metod upravlinnya integrovany’m potencialom proty’diyi zagrozam voennogo xarakteru dlya zabezpechennya vy’znachenogo rivnya voennoyi bezpeky derzhavy’], Bohdanovych V.Yu., Vorobiov H.Pe., Savostyanov A.Fe.
9. The method of justifying tasks for the safe escort of national interests in the national security system I. SE Romanchenco, V.YU. Bogdanovich, I.YU. Svida // Collection of scientific works CNDI ZS Ukraines:. - K., 2011. - Vip. 1 (55) - P. 5-18.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.