ОСОБЛИВОСТІ ПРОВЕДЕННЯ ГАРМОНІЧНОЇ ЛІНЕАРІЗАЦІЇ НЕЛІНІЙНОГО ЕЛЕМЕНТА В СИСТЕМАХ УПРАВЛІННЯ ЛІТАЛЬНИХ АПАРАТІВ З БОРТОВОЮ ЦИФРОВОЮ ОБЧИСЛЮВАЛЬНОЮ МАШИНОЮ
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2018-32-2-65-70Ключові слова:
гармонічна лінеаризація, імпульсний елемент, нелінійний елемент, безперервно-дискретна система автоматичного управлінняАнотація
Розглянуті особливості проведення гармонічної лінеаризації нелінійного елемента в системах управління літальних апаратів з бортовою цифровою обчислювальною машиною (БЦОМ) в контурі управління. Труднощі вирішення цієї задачі ускладнюються тим, що система автоматичного управління з БЦОМ в контурі управління за своєю природою є безперервно-дискретною системою (БДС). Характерною рисою БДС є наявність переривання сигналу, діючого в системі, в одній або в декількох точках схеми при зберіганні безперервності вихідного сигналу системи. Доведено, що в залежності від взаємного розташування нелінійного і імпульсного елементів в структурній схемі БДС необхідно використовувати різні коефіцієнти гармонічної лінеаризації нелінійного елемента. Це дозволить більш повно врахувати характер можливих в системі періодичних режимів і підвищити точність визначення їх параметрів.Посилання
1. Counteraction to unmanned aerial complexes: Methodic manual. К.: NUOU, 2016.-28 p.
2. Use of UAV in modern conflicts / [Y.Ziatdinov, М.Kuklinskiy, S.Mosov, A.Feshenko etc.]; edition of S.Mosov. – К.:2013. – 248 p.
3. Y. Tsyipkin. Linear impulse systems theory. – М.:Fizmattiz, 1963.- 968 p.
4. Y.Tu. Digital and impulse systems of automatic control.-М. Mashinostroenie, 1964.- 793 p.
5. L.Kuzyin. Estimation and projecting of discrete control systems.- М.: Mattiz, 1963.- 683 p.
6. G.Cherkashyin, A. Bakhshaliev, M.Riumshin. Estimation of continuous-discrete systems by frequency method. - К.: Technica, 1992.- 275 p.
7. V.Solonnikov. About the procedure of ensuring the absence of automatic control of periodical processes in continuous-discrete synthesized system. In book. “Stochastic system models“. K: ASUkrSSR,MA AD LF, 1994, 26-38 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.