Особливості розрахунку характеристик контрольно-випробувальних станцій
DOI:
https://doi.org/10.33099/2311-7249/2018-33-3-13-16Ключові слова:
Контрольно-випробувальна станція, Технічний стан, Контрольований параметр, Помилка КВСАнотація
У статті наведено розрахунок точностних характеристик основних складових КВС, що дозволяє врахувати вимоги замовника щодо якісних характеристик КВС. Розраховані точностні характеристики основних структурних складових КВС: генератору сигналів-стимулів, блоку вимірювачів і джерела еталонних сигналів. Запропонований вибір типу і величини сигналу-стимулу, вимірюваного сигналу, еталонного сигналу. Зроблений розрахунок номінальних значень параметрів генератора сигналів-стимулів, вимірювача і джерела еталонних сигналів. Обґрунтований вибір з технічних міркувань допусків на елементи, що складають генератор сигналів-стимулів, блок вимірювачів та джерело еталонних сигналів. Наведено розрахункові формули, що зв'язують величини сигналу-стимулу, вимірюваного сигналу і еталонного сигналу з параметрами елементів генератора сигналів-стимулів з урахуванням помилок. Вихідними даними для розрахунків є номінальне значення, поле допуску і максимальна помилка КВС. Наведений вираз для визначення середнього квадратичного відхилення регульованого параметра, що визначається помилкою приладу з урахуванням помилки регулювання. У якості прикладу проведений розрахунок точності підсилювача КВС з допустимими відхиленнями коефіцієнта підсилення.
Посилання
Karpenko D.V. Stan ta perspektyvy rozvytku zenitnogho raketnogho ozbrojennja Povitrjanykh Syl Zbrojnykh Syl Ukrajiny: Naukovyj zhurnal “Nauka i tekhnika Povitrjanykh Syl Zbrojnykh Syl Ukrajiny”. 2017. №2(27). S.75–78.
Pribyljev Ju.B., Sakovych L.V. Pidkhid do pobudovy unifikovanoji universaljnoji avtomatyzovanoji kontroljno-vyprobuvaljnoji stanciji raketnogho ozbrojennja: Naukovo-teoretychnyj ta naukovo-praktychnyj zhurnal “Nauka i oborona”. Kyjiv. 2017. №1. S. 42–48.
Arkhangheljskyj Y. Y. Proektyrovanye zenytnыkh upravljaemыkh raket. / Y. Y. Arkhangheljskyj P. P. Afanasj'ev, Y. S. Gholubev, V. Gh. Svetlov y dr. – M.:MAY, 2001. – 732 s.
Ghryb D. A. Udoskonalennja metodiv tekhnichnoji ekspluataciji i remontu jak osnova pidtrymannja bojeghotovogho stanu zenitnogho raketnogho ozbrojennja v suchasnykh umovakh [Tekst] / D. A. Ghryb, B. M. Lanecjkyj, V. V. Luk'janchuk // Nauka i oborona. – 2012. – №3. – S. 55-63.
Permjakov O. Ju. Modelj systemy diaghnostuvannja, tekhnichnogho obslughovuvannja ta remontu skladnykh tekhnichnykh system vijsjkovogho pryznachennja. / O. Ju. Permjakov, Ju. B. Pribyljev, O. O. Djubanov. // Nauka i oborona. – 2016. – №2. – S. 48-52.
Pribyljev Ju. B. Metod syntezu struktury kontroljno-vyprobuvaljnoji stanciji / Ju. B. Pribyljev // Naukovyj zhurnal „Suchasni informacijni tekhnologhiji u sferi bezpeky ta oborony“. K.: NUOU, vyp. №2(29), 2017, s.65-70.
Pribyljev Ju. B. Sposib syntezu struktury avtomatyzovanoji systemy kontrolju ta diaghnostyky / Ju. B. Pribyljev, A.V. Shyshacjkyj // Rishennja pro vydachu deklaracijnogho patentu na korysnu modelj 03.11.2017 №26770/ZU/17.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати як монографію), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
4. Персональні дані і метадані, які наводяться у статтях, надаються для їх зберігання і оброблення в різноманітних базах даних і інформаційних системах, включення їх в аналітичні і статистичні звітності, створення обгрунтованих взаємозв'язків об'єктів творів науки, літератури і мистецтва з персональними даними і т.п. на території, яка не обмежена.